;

The Celtic Challenge


The Celtic Challenge was established in 2016 and is the only competition in Hurling that has teams from all 32 counties participating. The ethos is a developmental one with teams initially competing at group stages. Depending then on results teams are graded for the knockout stages giving all an opportunity to compete at their own level. The inclusion of second and even third teams from Tier 1 counties has proven very successful as it can result in teams from for example, Nicky Rackard counties playing teams from Liam MacCarthy counties in a final. These are opportunities that players otherwise would not experience.

Due to Covid 19 it was not possible to play any games in 2020 and even this year the competition was under serious threat with cross county travel restrictions and a scarcity of dates.

However, like most other competitions a scaled down version of Celtic Challenge is in place for 2021 and hopefully the competition will return to its former glory in years to come. 

This year sees 24 teams competing from 21 counties. 

On this occasion the Tier 1 counties are not included.

Derry, Donegal, Tyrone, Antrim, Wicklow, Roscommon, Mayo and Sligo will compete for Corn Michael Hogan & Corn John Scott.

Armagh, Fermanagh, Cavan, Leitrim, Longford, Monaghan, Louth and Meath Royals will compete for Corn Michael Feery & Corn Tom Hogan

Kildare Lillies, Offaly Gold, Laois, Carlow, Westmeath, Kildare Cadets, Meath CC, and Offaly Green will compete for Corn William Robinson & Corn Jerome O'Leary

All teams will initially play quarter finals on Saturday 3rd. July. 

Winners and losers will then advance to their respective semi-finals on Saturday 10th. July.  

Semi-final winners will play their finals on Saturday 24th. July while losing semi-finalists will play a consolation final on the same date.

In former years, the six finals were played at the same venue on the same day. That will not be possible this year, with each final taking place at separate venues.

2021 Celtic Challenge

Saturday 14 August 2021

Corn Michael Feery Consolation Final - Pearse Park Buy tickets
Leitrim
14:00
Meath Royals
Extra Time if Necessary

Celtic Challenge Group F

Wednesday 5 June 2019

Round 5 - Ardclough Buy tickets
Kildare Cadets
19:30
Louth

Celtic Challenge Group G

Saturday 8 June 2019

Round 5 - Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 3
Donegal
1-12 2-9
Mayo
Referee: Micheal Connolly

Wednesday 5 June 2019

Round 5 - Athleague
Roscommon
0-8 1-16
Galway Tribesmen
Referee: James Judge

Sunday 26 May 2019

Round 3 - Athleague
Roscommon
6-15 1-8
Leitrim
Referee: James Judge

Saturday 25 May 2019

Round 4 - Connacht GAA Centre
Donegal
1-5 3-27
Galway Tribesmen
Referee: Matthew Farrell

Wednesday 22 May 2019

Round 4 - Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada
Leitrim
4-12 3-13
Mayo
Referee: David Staunton
Round 4 - Sligo GAA Centre of Excellence
Sligo
0-14 4-21
Roscommon
Referee: Aidan Ferguson

Sunday 19 May 2019

Round 5 - Sligo GAA Centre of Excellence
Leitrim
3-11 4-15
Sligo
Referee: Matthew Farrell

Wednesday 15 May 2019

Round 3 - Sligo GAA Centre of Excellence
Sligo
5-12 2-10
Donegal
Referee: James Judge
Round 3 - Sylane
Galway Tribesmen
4-20 0-8
Mayo
Referee: Aaron Clogher

Wednesday 8 May 2019

Round 2 - Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 3
Donegal
1-12 1-14
Roscommon
Referee: James Judge
Round 2 - Connacht GAA Centre
Leitrim
CC v W/O
Galway Tribesmen
Round 2 - Connacht GAA Centre
Mayo
2-14 2-9
Sligo
Referee: Paul Fahy

Wednesday 1 May 2019

Round 1 - Connacht GAA Centre
Galway Tribesmen
3-24 1-9
Sligo
Referee: Aaron Clogher
Round 1 - Ballyshannon
Donegal
6-13 0-5
Leitrim
Referee: Pat Maguire

Sunday 28 April 2019

Round 1 - Tooreen (Adrian Freeman Park)
Mayo
1-12 5-10
Roscommon
Referee: David Staunton

Wednesday 6 June 2018

Round 5 - Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 3
Mayo
1-10 5-18
Donegal
Referee: Micheal Connolly
Round 5 - Athleague
Roscommon
3-10 0-10
Sligo
Referee: Liam Gordon

Wednesday 30 May 2018

Round 3 - Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 3
Donegal
1-18 4-17
Roscommon
Referee: Aidan Ferguson

Saturday 26 May 2018

Round 4 - Connacht GAA Centre
Donegal
0-10 3-16
Galway Tribesmen
Referee: James Judge

Wednesday 23 May 2018

Round 4 - Tooreen (Adrian Freeman Park)
Sligo
2-22 5-8
Mayo
Referee: Kevin Mc Geeney

Wednesday 16 May 2018

Round 3 - Sylane
Galway Tribesmen
5-17 0-7
Mayo
Referee: Micheal Connolly

Wednesday 9 May 2018

Round 2 - Ballyshannon
Donegal
1-6 1-18
Sligo
Referee: Aidan Ferguson
Round 2 - Duggan Park
Roscommon
0-7 0-17
Galway Tribesmen
Referee: Christopher Browne

Wednesday 2 May 2018

Round 1 - Connacht GAA Centre
Mayo
3-10 3-6
Roscommon
Referee: Liam Gordon
Round 1 - Connacht GAA Centre
Galway Tribesmen
0-9 0-6
Sligo
Referee: James Judge

Corn William Robinson

Saturday 29 June 2019

Final - O'Connor Park
Derry
2-13 2-11
Galway Tribesmen
Referee: Eamonn Stapleton
Extra Time if Necessary

Saturday 22 June 2019

Semi Final - Donaghmore
Derry
1-21 2-4
Westmeath
Referee: Kevin Parke
Extra Time if Necessary
Semi Final - Crusheen
Clare Saffrons
1-13 2-11
Galway Tribesmen
Referee: Philip Kelly
Extra Time if Necessary

Saturday 15 June 2019

Quarter Final - Clara
Galway Tribesmen
2-15 1-11
Laois
Referee: Matthew Farrell
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Abbottstown - GAA Centre of Excellence
Westmeath
2-15 3-11
Down
Referee: Aaron Clogher
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Caherlohan
Clare Blues
2-14 4-14
Clare Saffrons
Referee: Eamonn Stapleton
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Abbottstown - GAA Centre of Excellence
Derry
3-19 3-13
Offaly
Referee: Alan Lagrue
Extra Time if Necessary

Corn John Scott

Saturday 29 June 2019

Final - O'Connor Park
Dublin Clarke
3-15 5-16
Kerry
Referee: Brian Keon
Extra Time if Necessary

Saturday 22 June 2019

Semi Final - Meelin
Cork City
2-11 2-13
Kerry
Referee: Eamonn Stapleton
Extra Time if Necessary
Semi Final - Donaghmore
Dublin Plunkett
2-10 0-20
Dublin Clarke
Referee: Killian Jones
Extra Time if Necessary

Saturday 15 June 2019

Quarter Final - Abbottstown - GAA Centre of Excellence
Dublin Plunkett
2-13 1-10
Kilkenny Black
Referee: Kevin Parke
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Bruff
Limerick Treaty
2-11 1-16
Cork City
Referee: Damian Fox
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Abbottstown - GAA Centre of Excellence
Dublin Clarke
4-11 2-11
Tipperary Blue
Referee: Kevin Brady
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Bruff
Kerry
2-19 3-12
Waterford
Referee: Brian Keon
Extra Time if Necessary

Corn Jerome O'Leary

Saturday 29 June 2019

Final - O'Connor Park
Roscommon
1-14 2-8
Limerick Sarsfields
Referee: Brian O Leary
Extra Time if Necessary

Saturday 22 June 2019

Semi Final - Ratheniska
Wicklow Blue
0-7 2-10
Limerick Sarsfields
Referee: Richie Fitzsimons
Extra Time if Necessary
Semi Final - Annaduff
Tyrone
3-16 4-16
Roscommon
Referee: Aidan Mc Aleer
Extra Time if Necessary

Saturday 15 June 2019

Quarter Final - Mungret
Limerick Sarsfields
5-18 0-9
Carlow
Referee: David Staunton
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Abbottstown - GAA Centre of Excellence
Meath
2-13 5-14
Tyrone
Referee: Fergus Smith
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Abbottstown - GAA Centre of Excellence
Wicklow Blue
2-14 0-8
Armagh
Referee: Colm McDonald
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Abbottstown - GAA Centre of Excellence
Kildare Lily Whites
1-9 3-16
Roscommon
Referee: James Clarke
Extra Time if Necessary

Corn Michael Feery

Saturday 29 June 2019

Final - O'Connor Park
Antrim
1-15 0-14
Kildare Cadets
Referee: Aidan Ferguson
Extra Time if Necessary

Saturday 22 June 2019

Semi Final - Celtic Park
Antrim
3-19 0-8
Donegal
Referee: Tarlach Conway
Extra Time if Necessary
Semi Final - Donaghmore
Kildare Cadets
1-15 1-12
Sligo
Referee: Alan Lagrue
Extra Time if Necessary

Saturday 15 June 2019

Quarter Final - Belnaleck
Monaghan
2-4 6-12
Sligo
Referee: Aidan Mc Aleer
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Garvaghey
Louth
4-11 3-19
Donegal
Referee: Barry Winters
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Abbottstown - GAA Centre of Excellence
Wicklow Gold
2-9 6-16
Antrim
Referee: Brian Brady
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Abbottstown - GAA Centre of Excellence
Kildare Cadets
2-17 0-10
Mayo
Referee: Brian O Leary
Extra Time if Necessary

Corn Michael Hogan

Saturday 29 June 2019

Final - O'Connor Park
Galway Maroons
4-24 2-12
North Cork
Referee: Conor Doyle
Extra Time if Necessary

Saturday 22 June 2019

Semi Final
North Cork
0-0 0-0
East Cork
Referee: Mark Maher
Extra Time if Necessary

Friday 21 June 2019

Semi Final - Kilbeacanty
Galway McDonagh
2-16 0-25
Galway Maroons
Referee: Liam Gordon
Extra Time if Necessary

Saturday 15 June 2019

Quarter Final - Clara
Galway McDonagh
2-25 0-17
Kilkenny Amber
Referee: Conor Doyle
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Clara
Galway Maroons
2-26 3-10
Wexford
Referee: Peter Carroll
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Golden
Tipperary Gold
1-25 5-15
North Cork
Referee: John Mc Cormack
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Páirc Uí Rinn
East Cork
1-17 1-15
West Cork
Referee: Cormac Dineen
Extra Time if Necessary

Corn Tom Hogan

Saturday 29 June 2019

Final - O'Connor Park
Leitrim
0-0 0-0
Longford
Referee: Matthew Farrell
Extra Time if Necessary

Saturday 22 June 2019

Semi Final - Clonguish
Fermanagh
2-13 3-13
Longford
Referee: John Emo
Extra Time if Necessary
Semi Final - Clonguish
Cavan
0-0 0-0
Leitrim
Referee: Matthew Farrell
Extra Time if Necessary

2021 Celtic Challenge

Saturday 31 July 2021

Corn Tom Hogan Final - Abbottstown - GAA Centre of Excellence
Cavan
3-15 2-6
Louth
Extra Time if Necessary

Tuesday 27 July 2021

Corn Leinster/Munster Final - LOETB Centre of Excellence
Dublin
3-19 2-21
Clare
Extra Time if Necessary

Saturday 24 July 2021

Corn Michael Hogan Consolation Final - Kevin Lynchs
Antrim
4-18 0-10
Sligo
Referee: Brian Brady
Extra Time if Necessary
Corn Jerome O'Leary Final
Kilkenny
1-21 0-7
Kildare
Extra Time if Necessary
Corn Jerome O'Leary Consolation Final - Netwatch Cullen Park
Carlow
3-10 1-14
Meath
Extra Time if Necessary
Corn Tom Hogan Consolation Final - Ballyconnell
Fermanagh
1-11 3-14
Monaghan
Referee: John Emo
Extra Time if Necessary
Corn John Scott Consolation Final - Sligo GAA Centre of Excellence
Donegal
1-13 2-13
Mayo
Referee: Matthew Farrell
Extra Time if Necessary
Corn William Robinson Consolation Final - Hawkfield Kildare C of Excel
Kildare
1-11 5-21
Offaly
Extra Time if Necessary
Corn John Scott Final - Kinawley
Tyrone
3-7 6-20
Roscommon
Referee: Aidan Mc Aleer
Extra Time if Necessary
Corn Michael Hogan Final - Abbottstown - GAA Centre of Excellence
Derry
2-16 1-9
Wicklow
Extra Time if Necessary
Corn Michael Feery Final - Latton
Armagh
3-8 0-16
Longford
Referee: Jim O Rourke
Extra Time if Necessary

Friday 23 July 2021

Corn William Robinson Final - TEG Cusack Park, Mullingar
Westmeath
1-13 5-13
Offaly
Extra Time if Necessary

Sunday 11 July 2021

Corn William Robinson Semi Final - Faithful Fields
Offaly
1-14 1-17
Westmeath
Extra Time if Necessary
Corn Michael Feery Semi Final - Glennon Brothers Pearse Park
Longford
6-8 1-9
Meath
Extra Time if Necessary
Corn William Robinson Semi Final - Manguard Plus Kildare GAA COE Hawkfield Pitch 1
Kildare
1-12 6-18
Offaly
Extra Time if Necessary

Saturday 10 July 2021

Corn Tom Hogan Semi Final - Lisnaskea
Fermanagh
3-5 1-13
Cavan
Referee: Aidan Mc Aleer
Extra Time if Necessary
Corn Jerome O'Leary Semi Final - LOETB Centre of Excellence
Laois
3-23 1-6
Carlow
Extra Time if Necessary
Corn Jerome O'Leary Semi Final - Dunganny 1
Meath
4-13 3-17
Kildare
Extra Time if Necessary
Corn Michael Feery Semi Final - Lisnaskea
Armagh
0-14 0-7
Leitrim
Referee: Noel Mullaney
Extra Time if Necessary
Corn Michael Hogan Semi Final - Davitt Park, Belfast
Antrim
0-8 1-26
Derry
Referee: Peter Owens
Extra Time if Necessary
Corn John Scott Semi Final - Páirc Mhic Sioghair
Tyrone
2-9 1-11
Donegal
Extra Time if Necessary
Corn John Scott Semi Final - Connacht GAA Centre
Roscommon
6-17 0-15
Mayo
Referee: John Keane
Extra Time if Necessary
Corn Tom Hogan Semi Final - Darver
Louth
6-13 5-14
Monaghan
Extra Time if Necessary
Corn Michael Hogan Semi Final - 3G Pitch St. Lomans Mullingar
Wicklow
6-19 2-13
Sligo
Extra Time if Necessary

Saturday 3 July 2021

Quarter Final - Connacht GAA Centre
Sligo
3-16 2-9
Mayo
Referee: Christopher Browne
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Letterkenny
Donegal
0-0 2-14
Derry
Referee: Gerard Fox
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Eoghan Ruadh Hurling Club
Tyrone
0-7 5-28
Antrim
Referee: Peter Owens
Extra Time if Necessary
Quarter Final
Wicklow
0-12 1-6
Roscommon
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Manguard Plus Kildare GAA COE Hawkfield Pitch 1
Kildare
3-18 1-7
Carlow
Extra Time if Necessary
Quarter Final
Westmeath
4-19 1-16
Kildare
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Faithful Fields
Offaly
4-18 4-15
Meath
Quarter Final - Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada
Leitrim
1-18 0-7
Fermanagh
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Kingspan Breffni
Cavan
2-8 4-12
Armagh
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Clontibret
Monaghan
3-10 4-11
Longford
Extra Time if Necessary
Quarter Final - Dunganny 1
Meath
1-12 1-8
Louth

Wednesday 30 June 2021

Quarter Final
Offaly
4-12 1-11
Laois
Extra Time if Necessary

U13 Tain Og Finals

Saturday 14 August 2021

U13 Final 9a - Killinkere
Clonguish
5-9 2-4
Castleblayney Hurling
Referee: John Emo
U13 Final 9b - Killinkere
East Cavan Gaels
2-4 2-6
St Fechins GAA
Referee: James Clarke
U13 Final G1 - Sigerson Park, Strabane
Enniskillen Gaels
3-1 2-3
Sean Treacy's Hurling Club
Referee: Aidan Mc Aleer
U13 Final G2 - Sigerson Park, Strabane
Burt
4-5 1-1
Sean Treacy's Hurling Club
Referee: Gavin Hegarty
U13 Semi Final 7 - Connacht GAA Centre
Longford Slashers
2-2 0-3
Carrick Hurling Club (St Marys)
Referee: Thaigh Morley
U13 Semi FInal 7 - Connacht GAA Centre
Westport GAA
0-1 0-0
Athleague / Tremane
U13 Final G1 - Connacht GAA Centre
Claremorris
0-1 0-0
Wolfe Tones
Referee: Aaron Clogher
U13 Semi Final 2 - Omagh CBS
Na Magha
1-2 1-11
Derrynoose
Referee: Gary Gormley
U13 Semi Final 2 - Omagh CBS
Omagh St Enda's
5-5 1-2
Cúil Irra/Leathros/CooleraStrandhill
Referee: Pat Walsh
U13 Final G3 - Sigerson Park, Strabane
Burt
2-4 0-1
Enniskillen Gaels
Extra Time if Necessary
U13 Final 6 - Sligo GAA Centre of Excellence
Cluainín iomáint
2-2 2-4
Tuarloistreáin/Tourlestrane
Referee: Pat Maguire
Final - Connacht GAA Centre
Westport GAA
0-1 0-0
Longford Slashers
Final - Connacht GAA Centre
Carrick Hurling Club (St Marys)
0-1 0-0
Athleague / Tremane
U13 Final G2 - Owenbeg
St.Finbarrs
0-0 0-1
Aodh Ruadh Ballyshannon
Referee: Kevin Parke
U13 Final G1 - Owenbeg
Aodh Ruadh Ballyshannon
0-1 0-0
Cumann Dúiche Néill, An Bhinn Bhorb
Referee: Tarlach Conway
U13 Semi Final 4 - Derrylin
Naomh Ádhamhnáin/St Eunan's
2-4 3-2
Gaeil Triucha Clg
Referee: David Hurson
U13 Semi Final 4 - Derrylin
Easkey
0-1 0-0
Knocks Grattans
Referee: James Connors
U13 Final G2 - Connacht GAA Centre
St. Dominic's G.A.A. Club
0-0 0-1
Claremorris
Referee: Charlie Candon
Omagh CBS
Omagh St Enda's
3-5 1-3
Derrynoose
Omagh CBS
Cúil Irra/Leathros/CooleraStrandhill
5-5 1-1
Na Magha
U13 Final G3 - Owenbeg
St.Finbarrs
3-4 3-1
Cumann Dúiche Néill, An Bhinn Bhorb
Final - Derrylin
Gaeil Triucha Clg
0-0 0-1
Easkey
Final - St Eunan's
Naomh Ádhamhnáin/St Eunan's
0-1 0-0
Knocks Grattans
U13 Final G3 - Connacht GAA Centre
Wolfe Tones
0-1 0-0
St. Dominic's G.A.A. Club
U13 Semi Final 5 - Derrylin
Naomh Aodhán GAC
1-0 1-8
Carrickmacross Hurling
Referee: John Emo
U13 Semi Final 5 - Derrylin
Cúchulainn an Ghleanna
0-1 4-3
Latton O'Rahilly GAA Club
Referee: Jim O Rourke
Final - Derrylin
Carrickmacross Hurling
0-0 0-1
Latton O'Rahilly GAA Club
Derrylin
Naomh Aodhán GAC
0-1 0-0
Cúchulainn an Ghleanna

U15 Tain Og Finals

Sunday 19 September 2021

Final - Sligo GAA Centre of Excellence
Fionntamhnach Na Piarsaigh
6-4 4-8
Ballina Stephenites
Referee: Pat Maguire
Extra Time if Necessary

Sunday 12 September 2021

Final - Ogra Colmcille
Sean Treacy's Hurling Club
1-2 3-8
Na Magha
Extra Time if Necessary

Saturday 11 September 2021

Final G1 - Middletown Na Fianna
Middletown Na Fianna
2-8 0-0
Latton O'Rahilly GAA Club
Final - Owenbeg
Ard Na Rí
3-8 0-4
Naomh Ádhamhnáin/St Eunan's
Extra Time if Necessary
Semi Final - Carrickmacross
Castleblayney Hurling
2-3 3-7
St Fechins GAA
Referee: Dominc Kearns
Semi Final - Carrickmacross
Craobh Rua
4-10 2-6
Carrickmacross Hurling
Referee: Paul Drumm
Final G2 - Middletown Na Fianna
Middletown Na Fianna
3-4 1-8
Clontibret O'Neills
Semi Final - Owenbeg
Ballerin
4-0 0-7
CLG Carndomhnaigh
Extra Time if Necessary
Semi Final - Owenbeg
St.Finbarrs
3-2 5-6
Burt
Extra Time if Necessary
Final G3 - Middletown Na Fianna
Latton O'Rahilly GAA Club
0-0 1-5
Clontibret O'Neills
Final Cup - Carrickmacross
St Fechins GAA
2-6 0-2
Craobh Rua
Final Shield - Carrickmacross
Carrickmacross Hurling
3-7 1-4
Castleblayney Hurling
Final Cup - Owenbeg
Ballerin
3-1 3-5
Burt
Final Shield - Owenbeg
CLG Carndomhnaigh
3-5 3-1
St.Finbarrs
Final - Connacht GAA Centre
Easkey
3-4 4-7
St. Dominic's G.A.A. Club
Extra Time if Necessary
Final - Sligo GAA Centre of Excellence
Aodh Ruadh Ballyshannon
1-7 3-14
Western Gaels
Referee: Pat Maguire
Extra Time if Necessary

Saturday 21 August 2021

U15 Final - Ballyconnell
Clonguish
3-6 3-0
Glencar-Manorhamilton
Referee: John Emo
Extra Time if Necessary
U15 Final - Sligo GAA Centre of Excellence
Tuairín
5-6 2-6
Cúil Irra/Leathros/CooleraStrandhill
Referee: Charlie Candon
Extra Time if Necessary
U15 Final - Clontibret
Derrynoose
1-9 1-5
North Meath Hurling
Referee: Noel Mullaney
Extra Time if Necessary
U15 Final G1 - Connacht GAA Centre
Claremorris
2-8 2-3
Longford Slashers
Referee: Thaigh Morley
U15 Final G2 - Connacht GAA Centre
Westport GAA
0-3 3-4
Claremorris
U15 Final G3 - Connacht GAA Centre
Longford Slashers
2-3 0-2
Westport GAA
Referee: James Judge

Celtic Challenge Group A

Wednesday 5 June 2019

Round 5 - Cappamore
Limerick Treaty
0-18 1-14
Tipperary Blue
Referee: Damian Fox
Round 5 - Kilchreest Central School
Galway Maroons
4-23 1-8
Clare Saffrons
Referee: Johnny Murphy

Wednesday 22 May 2019

Round 4 - Lorrha
Tipperary Blue
1-13 3-21
Galway Maroons
Referee: Johnny Murphy
Round 4 - Kilbeacanty
Galway McDonagh
3-19 4-13
Limerick Treaty
Referee: Richard Moloney

Wednesday 15 May 2019

Round 3 - Pearse Stadium
Galway Maroons
1-18 2-17
Galway McDonagh
Referee: Karol Collins
Round 3 - Ogonnelloe
Clare Saffrons
2-10 1-22
Tipperary Blue
Referee: Brian Keon

Wednesday 8 May 2019

Round 2 - Kilbeacanty
Galway McDonagh
0-19 1-15
Clare Saffrons
Referee: Johnny Murphy
Round 2 - Old Christians
Limerick Treaty
0-19 1-24
Galway Maroons
Referee: Chris Maguire

Wednesday 1 May 2019

Round 1 - Tubber
Clare Saffrons
1-9 2-14
Limerick Treaty
Referee: Brian Keon
Round 1 - Nenagh
Tipperary Blue
2-8 0-18
Galway McDonagh
Referee: Tom Anderson

Celtic Challenge Group B

Wednesday 5 June 2019

Round 5 - Mallow
West Cork
2-25 3-9
Clare Blues
Referee: Mark Maher
Round 5 - Newcastle West
Limerick Sarsfields
0-12 4-17
North Cork
Referee: Chris Maguire

Wednesday 22 May 2019

Round 4 - Caherlohan
Clare Blues
3-17 2-13
Limerick Sarsfields
Referee: Philip Kelly
Round 4 - Austin Stack Park
Kerry
2-23 3-20
North Cork
Referee: Cormac Dineen

Wednesday 15 May 2019

Round 3 - Croagh
Clare Blues
0-9 7-20
Kerry
Referee: John O Halloran
Round 3 - Blarney
West Cork
3-21 0-6
Limerick Sarsfields
Referee: Cormac Dineen

Wednesday 8 May 2019

Round 2 - Ballyhea NS
North Cork
5-12 1-12
Clare Blues
Referee: Peter Carroll
Round 2 - Aghabullogue
West Cork
3-18 2-10
Kerry
Referee: Mark Maher

Wednesday 1 May 2019

Round 1 - Páirc Eoin Mhic Charthaigh
West Cork
1-14 1-17
North Cork
Referee: Mark Maher
Round 1 - Crotta O Neills
Kerry
1-22 1-8
Limerick Sarsfields
Referee: Donnacha O Callaghan

Celtic Challenge Group C

Wednesday 5 June 2019

Round 5 - Abbottstown - GAA Centre of Excellence
Dublin Clarke
1-19 1-15
Offaly
Referee: Kevin Brady

Wednesday 29 May 2019

Round 5 - O'Toole Park
Dublin Plunkett
0-23 3-12
Laois

Wednesday 22 May 2019

Round 4 - O'Toole Park
Dublin Plunkett
1-16 3-17
Dublin Clarke
Referee: Killian Jones
Round 4 - Bunclody
Wexford
5-21 2-16
Laois
Referee: Patrick Kehoe

Wednesday 15 May 2019

Round 3 - LOETB Centre of Excellence
Offaly
2-6 4-20
Wexford
Referee: Arthur O Connor
Round 3 - O Moore Park
Laois
1-11 1-20
Dublin Clarke
Referee: Richie Fitzsimons

Wednesday 8 May 2019

Round 2 - Gorey
Wexford
2-15 1-12
Dublin Clarke
Referee: Liam D Keenan JNR
Round 2 - Bord Na Mona O Connor Park,
Offaly
2-11 2-10
Dublin Plunkett

Wednesday 1 May 2019

Round 1 - MW Hire O'Moore Park, Portlaoise
Laois
3-18 2-15
Offaly
Referee: Maurice Flynn
Round 1 - Ballinakill Centre of Excellence
Dublin Plunkett
2-12 0-20
Wexford
Referee: John Keenan

Celtic Challenge Group D

Wednesday 5 June 2019

Round 5 - Manguard Plus Kildare GAA COE Hawkfield Pitch 3
Kildare Lily Whites
0-4 4-20
Wicklow Blue
Referee: Pat Moran

Saturday 1 June 2019

Round 4 - Baconstown
Meath
5-22 2-11
Carlow

Wednesday 29 May 2019

Round 5 - TEG Cusack Park, Mullingar
Westmeath
5-18 2-9
Carlow
Referee: Alan Lagrue

Wednesday 22 May 2019

Round 4 - St Oliver Plunkett's
Westmeath
4-20 0-5
Kildare Lily Whites
Referee: Kevin Brady

Wednesday 15 May 2019

Round 3 - Training Centre Fenagh
Carlow
1-11 1-16
Kildare Lily Whites
Referee: Ronan Devaney
Round 3 - Bray Emmets GAA Club
Wicklow Blue
2-16 1-13
Meath
Referee: Antoin Keating

Wednesday 8 May 2019

Round 2 - Training Centre Fenagh
Carlow
0-10 6-17
Wicklow Blue
Referee: Alan Lagrue
Round 2 - Trim
Meath
4-10 5-18
Westmeath
Referee: Brian Brady

Wednesday 1 May 2019

Round 1 - Manguard Plus Kildare GAA COE Hawkfield Pitch 3
Kildare Lily Whites
2-12 2-13
Meath
Referee: Richie Fitzsimons
Round 1 - Bray Emmets GAA Club
Wicklow Blue
2-10 1-11
Westmeath
Referee: Patrick Kehoe

Celtic Challenge Group E

Wednesday 5 June 2019

Round 5 - Bushy Park
Cork City
0-7 2-16
Kilkenny Black
Referee: Nicholas Barry
Round 5 - Bride Rovers
East Cork
3-14 1-19
Tipperary Gold
Referee: Eamonn Stapleton
Round 5 - Kilkenny Training Centre Dunmore
Kilkenny Amber
4-16 2-23
Waterford
Referee: Brian O Leary

Wednesday 22 May 2019

Round 4 - Carriganore
Waterford
0-13 2-12
Kilkenny Black
Referee: John Mc Cormack
Round 4 - Golden
Tipperary Gold
1-13 1-17
Cork City
Referee: Damian Fox
Round 4 - Leamybrien
East Cork
1-18 2-12
Kilkenny Amber
Referee: Patrick Smith

Wednesday 15 May 2019

Round 3 - Leamybrien
East Cork
2-18 1-8
Kilkenny Black
Referee: Patrick Smith
Round 3 - Carrigtwohill
Cork City
2-13 2-8
Waterford
Referee: Ciarán O Regan
Round 3 - Cashel, Tipperary
Tipperary Gold
2-15 3-11
Kilkenny Amber

Wednesday 8 May 2019

Round 2 - Kilkenny Training Centre Dunmore
Kilkenny Black
1-11 1-15
Tipperary Gold
Referee: Aidan O Brien
Round 2 - Fraher Field
Waterford
2-14 1-9
East Cork
Referee: Kevin Jordan
Round 2 - Bushy Park
Cork City
1-13 1-19
Kilkenny Amber
Referee: Nicky O Toole

Wednesday 1 May 2019

Round 1 - Kilkenny Training Centre Dunmore
Kilkenny Black
1-11 1-16
Kilkenny Amber
Referee: Brian O Leary
Round 1 - St. Mollerans
Waterford
4-8 4-9
Tipperary Gold
Referee: Nicholas Barry
Round 1 - Youghal
Cork City
1-12 2-19
East Cork
Referee: Ciarán O Regan

Celtic Challenge Group F

Wednesday 5 June 2019

Round 5 - Abbottstown - GAA Centre of Excellence
Cavan
0-8 2-7
Wicklow Gold
Referee: Gearoid Mc Grath

Thursday 30 May 2019

Round 5 - 3G Pitch Kingspan Breffni PK
Monaghan
3-14 2-11
Longford
Referee: James Clarke

Wednesday 22 May 2019

Round 4 - Grangegodden
Louth
3-9 1-15
Longford
Referee: James Clarke
Round 4 - 3G Pitch Kingspan Breffni PK
Cavan
0-11 3-14
Monaghan
Referee: Gerard Devlin
Round 4
Wicklow Gold
1-6 3-13
Kildare Cadets
Referee: Gearoid Mc Grath

Saturday 18 May 2019

Round 3 - Darver Centre of Excellence
Kildare Cadets
3-20 2-9
Monaghan
Referee: Bernard Heaney

Wednesday 15 May 2019

Round 3 - Abbottstown - GAA Centre of Excellence
Louth
1-6 4-9
Wicklow Gold

Monday 13 May 2019

Round 3 - Longford Slashers
Longford
2-10 2-10
Cavan

Saturday 11 May 2019

Round 2 - Leixlip
Kildare Cadets
7-30 1-3
Longford
Referee: Ciarn Reilly

Wednesday 8 May 2019

Round 2 - Clan na Gael, Dundalk
Louth
6-12 5-14
Cavan
Referee: Stephen McKenna
Round 2 - Drumree
Monaghan
1-10 5-12
Wicklow Gold
Referee: Thomas Gleeson

Wednesday 1 May 2019

Round 1 - Drumree
Cavan
1-4 4-20
Kildare Cadets
Referee: Kevin Brady
Round 1 - Cloghan, Entekra COE
Monaghan
4-13 0-8
Louth
Referee: John Emo
Round 1 - Abbottstown - GAA Centre of Excellence
Longford
0-6 10-15
Wicklow Gold
Referee: Killian Jones

Celtic Challenge Group H

Sunday 5 May 2019

Round 5 - Ballinascreen
Derry
3-22 1-6
Antrim
Referee: Aidan Ferguson
Round 5 - Garvaghey
Tyrone
4-14 4-12
Armagh
Referee: Aidan Mc Aleer
Round 5 - Warrenpoint
Down
W/O v CC
Fermanagh
Postponed

Sunday 28 April 2019

Round 4 - Mid Ulster Sports Arena
Armagh
2-4 1-14
Derry
Referee: Kevin Parke
Round 4 - Queens Dub Playing Fields
Down
5-16 0-13
Tyrone
Referee: Máirtín Mc Gann
Round 4 - Mid Ulster Sports Arena
Antrim
11-17 0-5
Fermanagh
Referee: Hugh Torney

Sunday 14 April 2019

Round 3 - Portaferry
Down
3-2 0-15
Derry
Referee: Fionntan Mc Cotter
Round 3 - Bawnacre 4G Pitch
Fermanagh
0-7 8-17
Tyrone
Referee: James Connors
Round 3 - Dunsilly
Antrim
2-5 1-17
Armagh
Referee: Tarlach Conway

Sunday 7 April 2019

Round 2 - Garvaghey
Tyrone
4-18 1-7
Antrim
Referee: James Connors
Round 2 - Bawnacre 4G Pitch
Fermanagh
1-6 3-11
Derry
Referee: Aidan Mc Aleer
Round 2 - Middletown
Armagh
1-16 4-11
Down
Referee: Kevin Parke

Sunday 31 March 2019

Round 1 - Dunsilly
Antrim
0-8 6-18
Down
Referee: Aidan Mc Aleer
Round 1 - Owenbeg
Derry
3-15 3-12
Tyrone
Referee: Colm McDonald
Round 1 - 4G Pitch, St Colman's College, Newry
Armagh
8-27 1-4
Fermanagh
Referee: Barry Winters