Fáilte chuig gaa.ie - suíomh oifigiúil CLG

There are currently no fixtures for this competition.

Feile na nGael 2019- Boys Division 1 - Group A

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Caherlag
Erins Own
1-9 1-5
Na Piarsaigh
Round 3 - Na Piarsaigh
Na Piarsaigh
0-7 1-2
Dicksboro

Friday 7 June 2019

Round 1 - Na Piarsaigh
Erins Own
1-9 2-6
Dicksboro
Round 1 - Na Piarsaigh
Na Piarsaigh
2-9 2-8
Na Piarsaigh
Round 2 - Na Piarsaigh
Dicksboro
6-1 1-7
Na Piarsaigh
Round 2 - Na Piarsaigh
Na Piarsaigh
5-8 1-6
Erins Own

Feile na nGael 2019- Boys Division 1 - Group B

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Fitzgerald Park
Fermoy
0-2 1-4
Naas
Round 3 - Newtown
Shamdrum
0-2 3-9
Turloughmore

Friday 7 June 2019

Round 1 - Newtown
Fermoy
0-4 0-12
Turloughmore
Round 1 - Newtown
Shamdrum
3-3 1-6
Naas
Round 2 - Newtown
Turloughmore
1-9 0-2
Naas
Round 2 - Newtown
Shamdrum
3-3 1-4
Fermoy

Feile na nGael 2019- Boys Division 1 - Group C

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Riverstown
Sarsfields
1-5 1-9
De La Salle
Round 3 - Douglas
Douglas
0-3 3-6
Durlas Óg

Friday 7 June 2019

Round 1 - Douglas
Douglas
0-3 0-8
De La Salle
Round 1 - Douglas
Sarsfields
2-8 1-8
Durlas Óg
Round 2 - Douglas
Douglas
2-1 3-3
Sarsfields
Round 2 - Douglas
De La Salle
0-7 3-7
Durlas Óg

Feile na nGael 2019- Boys Division 1 - Group D

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Midleton
Midleton
2-6 1-7
Oulart-The Ballagh
Round 3 - Carrigtwohill
Carrigtwohill
6-9 0-2
Lucan Sarsfields

Friday 7 June 2019

Round 1 - Carrigtwohill
Midleton
0-6 1-7
Lucan Sarsfields
Round 1 - Carrigtwohill
Carrigtwohill
1-5 2-5
Oulart-The Ballagh
Round 2 - Carrigtwohill
Lucan Sarsfields
3-8 0-3
Oulart-The Ballagh
Round 2 - Carrigtwohill
Carrigtwohill
0-5 1-11
Midleton

Feile na nGael 2019- Boys Division 10 - Group A

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Farranfore (Firies)
Firies
2-5 4-5
St. Dominic's G.A.A. Club
Round 3 - Spa Killarney
South Kerry Hurling
0-3 0-7
Clg Mícheál Breathnach

Friday 7 June 2019

Round 1 - Spa Killarney
Firies
0-0 7-10
Clg Mícheál Breathnach
Round 1 - Spa Killarney
South Kerry Hurling
3-11 2-3
St. Dominic's G.A.A. Club
Round 2 - Spa Killarney
Clg Mícheál Breathnach
1-7 1-4
St. Dominic's G.A.A. Club
Round 2 - Spa Killarney
South Kerry Hurling
8-6 0-1
Firies

Feile na nGael 2019- Boys Division 10 - Group D

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Glanworth
St. Dominic's G.A.A.
0-0 4-4
Omagh St Enda's
Round 3 - Mayfield
Mayfield
2-3 4-4
Southern Gaels

Friday 7 June 2019

Round 1 - Mayfield
St. Dominic's G.A.A.
2-4 2-4
Southern Gaels
Round 1 - Mayfield
Mayfield
8-5 1-2
Omagh St Enda's
Round 2 - Mayfield
Southern Gaels
5-11 1-5
Omagh St Enda's
Round 2 - Mayfield
Mayfield
1-3 1-0
St. Dominic's G.A.A.

Feile na nGael 2019- Boys Division 2 - Group A

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Youghal
Youghal GAA
2-3 4-8
Camross GAA Club
Round 3 - Rostellan
Ath Fhada
5-7 1-1
Slaughtneil

Friday 7 June 2019

Round 1 - Youghal
Youghal GAA
1-5 7-7
Slaughtneil
Round 1 - Rostellan
Ath Fhada
0-5 4-5
Camross GAA Club
Round 2 - Slaughtneil
Slaughtneil
2-1 3-13
Camross GAA Club
Round 2 - Rostellan
Ath Fhada
5-8 4-4
Youghal GAA

Feile na nGael 2019- Boys Division 2 - Group B

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Rathcormac
Bride Rovers
1-3 2-3
Na Seamróga
Round 3 - Mallow
Mallow
0-5 5-3
Kilcormac-Killoughey

Friday 7 June 2019

Round 1 - Mallow
Mallow
1-7 1-8
Na Seamróga
Round 1 - Mallow
Bride Rovers
0-4 3-6
Kilcormac-Killoughey
Round 2 - Mallow
Mallow
2-4 1-4
Bride Rovers
Round 2 - Mallow
Kilcormac-Killoughey
1-8 1-2
Na Seamróga

Feile na nGael 2019- Boys Division 2 - Group C

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Togher
St Finbarr's/Barra Naofa
1-8 0-3
Na Piarsaigh
Round 3 - Brinny
Valley Rovers
2-8 0-1
Clara

Friday 7 June 2019

Round 1 - Togher
Valley Rovers
3-12 1-3
Na Piarsaigh
Round 1 - Togher
St Finbarr's/Barra Naofa
1-5 1-5
Clara
Round 2 - Togher
St Finbarr's/Barra Naofa
0-3 2-6
Valley Rovers
Round 2 - Togher
Na Piarsaigh
1-3 4-3
Clara

Feile na nGael 2019- Boys Division 2 - Group D

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Ballincollig
Ballincollig
4-7 2-5
Naomh Seosamh Dubhraith Gortlomán
Round 3 - Ballyanley
Inniscarra
2-5 1-4
Ballygalget

Friday 7 June 2019

Round 1 - Ballincollig
Ballincollig
4-5 0-1
Ballygalget
Round 1 - Ballincollig
Inniscarra
2-1 2-8
Naomh Seosamh Dubhraith Gortlomán
Round 2 - Ballincollig
Ballincollig
2-5 1-4
Inniscarra
Round 2 - Ballincollig
Naomh Seosamh Dubhraith Gortlomán
5-12 0-2
Ballygalget

Feile na nGael 2019- Boys Division 3 - Group A

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Ballynoe
St Catherine's
0-6 1-1
St James'
Round 3 - Kilworth
Kilara Og
1-1 2-6
Mt Leinster Rangers

Friday 7 June 2019

Round 1 - Ballynoe
St Catherine's
0-5 0-2
Mt Leinster Rangers
Round 1 - Ballynoe
Kilara Og
1-1 2-6
St James'
Round 2 - Ballynoe
St Catherine's
3-6 1-2
Kilara Og
Round 2 - Ballynoe
St James'
2-2 1-5
Mt Leinster Rangers

Feile na nGael 2019- Boys Division 3 - Group B

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Glen Field
Cumann IománaíochtaFánaithe an Ghleanna
2-4 2-6
Castleknock
Round 3 - Watergrasshill
Watergrasshill Hurling Club
2-6 1-3
Cois Fharraige

Friday 7 June 2019

Round 1 - Glen Field
Cumann IománaíochtaFánaithe an Ghleanna
5-2 1-6
Cois Fharraige
Round 1 - Glen Field
Watergrasshill Hurling Club
0-9 1-6
Castleknock
Round 2 - Glen Field
Cumann IománaíochtaFánaithe an Ghleanna
3-7 0-7
Watergrasshill Hurling Club
Round 2 - Glen Field
Castleknock
0-6 1-3
Cois Fharraige

Feile na nGael 2019- Boys Division 3 - Group D

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Carrigaline
Carrigaline
2-1 0-6
Fourmilewater
Round 3 - Church Road
Blackrock (Carraig Dubh)
0-7 1-7
JK Brackens

Friday 7 June 2019

Round 1 - Carrigaline
Carrigaline
1-4 0-9
JK Brackens
Round 1 - Carrigaline
Blackrock (Carraig Dubh)
2-0 1-10
Fourmilewater
Round 2 - Carrigaline
Carrigaline
5-0 1-11
Blackrock (Carraig Dubh)
Round 2 - Carrigaline
Fourmilewater
0-9 1-2
JK Brackens

Feile na nGael 2019- Boys Division 3 - Group C

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Castlemartyr
Kiltha Og
0-3 4-4
Bruff
Round 3 - Cobh Gaa Club
An Cobh/Cobh
2-3 3-6
Trim

Friday 7 June 2019

Round 1 - Castlemartyr
Kiltha Og
1-1 0-5
Trim
Round 1 - Castlemartyr
An Cobh/Cobh
1-3 0-6
Bruff
Round 2 - Castlemartyr
Kiltha Og
1-6 1-3
An Cobh/Cobh
Round 2 - Castlemartyr
Bruff
2-4 1-7
Trim

Feile na nGael 2019- Boys Division 4 - Group B

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Blarney
Blarney GAA Club
2-7 4-4
Clontarf GAA Club
Round 3 - Mourneabbey GAA
Clyda Rovers
2-1 0-5
All Saints Ballymena

Friday 7 June 2019

Round 1 - Mourneabbey GAA
Clyda Rovers
2-4 1-8
Clontarf GAA Club
Round 1 - Mourneabbey GAA
Blarney GAA Club
4-6 2-4
All Saints Ballymena
Round 2 - Mourneabbey GAA
Clyda Rovers
0-9 1-5
Blarney GAA Club
Round 2 - Mourneabbey GAA
All Saints Ballymena
3-4 2-4
Clontarf GAA Club

Feile na nGael 2019- Boys Division 4 - Group C

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Charleville
Charleville
1-3 1-7
Dungannon Eoghan Ruadh /Dún Geanainn Eoghain Ruadh
Round 3 - Whitechurch
Whitechurch
0-2 1-7
Tullamore/An Tulach Mhór

Friday 7 June 2019

Round 1 - Charleville
Whitechurch
0-5 1-3
Dungannon Eoghan Ruadh /Dún Geanainn Eoghain Ruadh
Round 1 - Charleville
Charleville
0-4 1-7
Tullamore/An Tulach Mhór
Round 2 - Charleville
Dungannon Eoghan Ruadh /Dún Geanainn Eoghain Ruadh
0-3 2-11
Tullamore/An Tulach Mhór
Round 2 - Charleville
Charleville
0-3 2-6
Whitechurch

Feile na nGael 2019- Boys Division 4 - Group D

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Aghabullogue
Aghabullogue
2-6 0-2
Na Fianna
Round 3 - Ovens
Éire Óg Hurling & Football Club
0-2 4-11
Cluain Lárach

Friday 7 June 2019

Round 1 - Ovens
Aghabullogue
2-7 4-7
Cluain Lárach
Round 1 - Ovens
Éire Óg Hurling & Football Club
3-4 0-3
Na Fianna
Round 2 - Ovens
Cluain Lárach
3-8 1-3
Na Fianna
Round 2 - Ovens
Éire Óg Hurling & Football Club
1-3 2-8
Aghabullogue

Feile na nGael 2019- Boys Division 5 - Group A

Saturday 8 June 2019

Round 3 - St Colm's
St Colum's
3-5 2-3
Naomh Eoin
Round 3 - Clonakilty
Clonakilty
2-3 2-0
O'Rahillys

Friday 7 June 2019

Round 1 - Clonakilty
St Colum's
2-4 0-2
O'Rahillys
Round 1 - Clonakilty
Clonakilty
5-9 1-2
Naomh Eoin
Round 2 - Clonakilty
O'Rahillys
5-6 0-1
Naomh Eoin
Round 2 - Clonakilty
Clonakilty
1-2 1-8
St Colum's

Feile na nGael 2019- Boys Division 5 - Group C

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Ballinspittle
Courcey Rovers
0-13 1-0
Aodh Ruadh Ballyshannon
Round 3 - Clonakilty
Sliabh Rua
0-6 2-7
Michael Dwyers

Friday 7 June 2019

Round 1 - Clonakilty
Courcey Rovers
0-4 2-6
Michael Dwyers
Round 1 - Clonakilty
Sliabh Rua
2-12 1-1
Aodh Ruadh Ballyshannon
Round 2 - Clonakilty
Michael Dwyers
6-11 1-1
Aodh Ruadh Ballyshannon
Round 2 - Clonakilty
Sliabh Rua
0-3 1-4
Courcey Rovers

Feile na nGael 2019- Boys Division 5 - Group D

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Kinsale
Kinsale
1-5 1-8
Dunderry
Round 3 - Ballinhassig
Béal Átha 'n Chasaidh
3-2 0-2
Swatragh

Friday 7 June 2019

Round 1 - Kinsale
Kinsale
2-5 0-3
Swatragh
Round 1 - Dunderrow
Béal Átha 'n Chasaidh
4-8 2-5
Dunderry
Round 2 - Dunderrow
Swatragh
1-4 0-6
Dunderry
Round 2 - Kinsale
Béal Átha 'n Chasaidh
1-3 1-4
Kinsale

Feile na nGael 2019- Boys Division 6 - Group A

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Crotta O Neills
Crotta O`Neill's
0-1 4-8
Naomh Bríd
Round 3 - Lixnaw
Lixnaw
0-3 3-8
Claremorris

Friday 7 June 2019

Round 1 - Kilflynn
Crotta O`Neill's
1-1 2-8
Claremorris
Round 1 - Lixnaw
Lixnaw
0-5 5-7
Naomh Bríd
Round 2 - Kilflynn
Claremorris
0-1 2-4
Naomh Bríd
Round 2 - Lixnaw
Lixnaw
3-5 6-5
Crotta O`Neill's

Feile na nGael 2019- Boys Division 6 - Group B

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Ballygiblin
Ballygiblin
3-7 2-4
Pádraig Pearses
Round 3 - Trabeg
Nemo Rangers
2-5 0-1
Passage

Friday 7 June 2019

Round 1 - Trabeg
Ballygiblin
0-2 0-8
Passage
Round 1 - Trabeg
Nemo Rangers
5-7 0-1
Pádraig Pearses
Round 2 - Trabeg
Passage
4-2 1-5
Pádraig Pearses
Round 2 - Trabeg
Nemo Rangers
2-9 1-4
Ballygiblin

Feile na nGael 2019- Boys Division 6 - Group C

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Ahavine
Fr. O'Neills
0-5 1-3
Celbridge
Round 3 - Cloyne
St. Colmans
3-8 0-4
Cuchulainn Hurling Club

Friday 7 June 2019

Round 1 - Cloyne
Fr. O'Neills
11-11 0-0
Cuchulainn Hurling Club
Round 1 - Cloyne
St. Colmans
1-1 7-4
Celbridge
Round 2 - Cloyne
Cuchulainn Hurling Club
1-2 1-7
Celbridge
Round 2 - Cloyne
St. Colmans
0-5 0-8
Fr. O'Neills

Feile na nGael 2019- Boys Division 6 - Group D

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Killeagh
Killeagh/Itas
4-8 2-2
Liam Mellows
Round 3 - Lisgoold
Lisgoold/Lios gCul GAA Club
0-5 0-6
Mullinavat

Friday 7 June 2019

Round 1 - Killeagh
Killeagh/Itas
4-13 3-2
Mullinavat
Round 1 - Killeagh
Lisgoold/Lios gCul GAA Club
1-2 0-6
Liam Mellows
Round 2 - Killeagh
Liam Mellows
1-5 4-6
Mullinavat
Round 2 - Killeagh
Lisgoold/Lios gCul GAA Club
1-6 7-7
Killeagh/Itas

Feile na nGael 2019- Boys Division 7 - Group A

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Kenmare
Kenmare/Kilgarvan u16 Hurling
4-9 1-1
Benbulben Gaels
Round 3 - Caherslee (Tralee)
Tralee Parnells
1-2 2-4
Éire Óg An Charraig Mhór

Friday 7 June 2019

Round 1 - Currans
Kenmare/Kilgarvan u16 Hurling
0-3 1-3
Éire Óg An Charraig Mhór
Round 1 - Currans
Tralee Parnells
2-10 0-3
Benbulben Gaels
Round 2 - Currans
Éire Óg An Charraig Mhór
0-10 0-1
Benbulben Gaels
Round 2 - Currans
Tralee Parnells
0-7 1-4
Kenmare/Kilgarvan u16 Hurling

Feile na nGael 2019- Boys Division 7 - Group B

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Buttevant
Buttevant
0-3 1-2
Ruairí Óg
Round 3 - Kanturk
Ceann Tuirc
0-3 2-10
Inis Diomáin Iomáint

Friday 7 June 2019

Round 1 - Kanturk
Buttevant
2-1 3-9
Inis Diomáin Iomáint
Round 1 - Kanturk
Ceann Tuirc
1-5 4-10
Ruairí Óg
Round 2 - Kanturk
Inis Diomáin Iomáint
1-4 3-5
Ruairí Óg
Round 2 - Kanturk
Ceann Tuirc
1-7 0-3
Buttevant

Feile na nGael 2019- Boys Division 7 - Group C

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Donoughmore
Donoughmore GAA
1-8 1-3
Durlas Óg
Round 3 - Grenagh
Grenagh
0-9 2-3
North Wicklow Gaels

Friday 7 June 2019

Round 1 - Donoughmore
Donoughmore GAA
1-3 2-5
North Wicklow Gaels
Round 1 - Donoughmore
Grenagh
0-9 0-1
Durlas Óg
Round 2 - Donoughmore
North Wicklow Gaels
1-7 1-6
Durlas Óg
Round 2 - Donoughmore
Grenagh
1-7 0-1
Donoughmore GAA

Feile na nGael 2019- Boys Division 7 - Group D

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Carrignavar
Carraig na bhFear
1-2 1-6
Hospital Herbertstown
Round 3 - Kilavullen
Cill A' Mhuilinn/Kilavullen
0-5 3-2
Monageer-Boolavogue

Friday 7 June 2019

Round 1 - Kilavullen
Carraig na bhFear
1-6 2-7
Monageer-Boolavogue
Round 1 - Kilavullen
Cill A' Mhuilinn/Kilavullen
0-3 3-5
Hospital Herbertstown
Round 2 - Kilavullen
Monageer-Boolavogue
0-2 1-5
Hospital Herbertstown
Round 2 - Kilavullen
Cill A' Mhuilinn/Kilavullen
2-5 1-5
Carraig na bhFear

Feile na nGael 2019- Boys Division 8 - Group A

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Ballyheigue
Ballyheigue
3-2 2-2
Carrick Hurling Club (St Marys)
Round 3 - Abbeydorney
Abbeydorney
0-2 1-10
Kinnitty

Friday 7 June 2019

Round 1 - Abbeydorney
Abbeydorney
3-3 0-5
Carrick Hurling Club (St Marys)
Round 1 - Ballyheigue
Ballyheigue
1-3 3-8
Kinnitty
Round 2 - Abbeydorney
Carrick Hurling Club (St Marys)
0-3 9-7
Kinnitty
Round 2 - Ballyheigue
Ballyheigue
7-6 2-3
Abbeydorney

Feile na nGael 2019- Boys Division 8 - Group B

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Enniskeane
Ahan Gaels
2-5 0-5
Naomh Moninne
Round 3 - Kilbrittain GAA
Cill Briotáin
0-5 2-5
Castlebar Mitchels Hurling

Friday 7 June 2019

Round 1 - Kilbrittain GAA
Ahan Gaels
2-1 2-6
Castlebar Mitchels Hurling
Round 1 - Kilbrittain GAA
Cill Briotáin
1-6 1-5
Naomh Moninne
Round 2 - Kilbrittain GAA
Castlebar Mitchels Hurling
3-5 1-2
Naomh Moninne
Round 2 - Kilbrittain GAA
Cill Briotáin
1-4 1-0
Ahan Gaels

Feile na nGael 2019- Boys Division 8 - Group C

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Millstreet
Millstreet
0-2 4-9
Bennettsbridge
Round 3 - Cloughdubh
Cloughduv
2-6 0-2
Castleblayney Hurling

Friday 7 June 2019

Round 1 - Cloughdubh
Millstreet
1-1 3-8
Castleblayney Hurling
Round 1 - Cloughdubh
Cloughduv
0-3 4-3
Bennettsbridge
Round 2 - Cloughdubh
Castleblayney Hurling
0-1 2-9
Bennettsbridge
Round 2 - Cloughdubh
Cloughduv
5-3 0-4
Millstreet

Feile na nGael 2019- Boys Division 8 - Group D

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Ballinora
Ballinora
3-8 0-1
Wolfe Tones Óg
Round 3 - Bishopstown
Bishopstown/Baile an Easpaig
3-9 2-1
Raheen Parish Gaels

Friday 7 June 2019

Round 1 - Bishopstown
Ballinora
1-10 0-4
Raheen Parish Gaels
Round 1 - Bishopstown
Bishopstown/Baile an Easpaig
3-7 0-1
Wolfe Tones Óg
Round 2 - Bishopstown
Raheen Parish Gaels
3-2 1-3
Wolfe Tones Óg
Round 2 - Bishopstown
Bishopstown/Baile an Easpaig
1-5 0-6
Ballinora

Feile na nGael 2019- Boys Division 9 - Group A

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Causeway
Causeway
2-5 0-4
St Patrick's
Round 3 - Kilmoyley
Kilmoyley G.A.A.
2-9 1-1
St Fechins GAA

Friday 7 June 2019

Round 1 - Causeway
Causeway
0-4 1-4
St Fechins GAA
Round 1 - Kilmoyley
Kilmoyley G.A.A.
1-9 1-1
St Patrick's
Round 2 - Causeway
St Fechins GAA
1-4 0-2
St Patrick's
Round 2 - Kilmoyley
Kilmoyley G.A.A.
0-5 1-2
Causeway

Feile na nGael 2019- Boys Division 9 - Group B

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Kilbrin
Croke Rovers
1-1 1-4
Naomh Eoin
Round 3 - Freemount
St Mark's
0-4 2-3
Longford Slashers

Friday 7 June 2019

Round 1 - Kilbrin
Croke Rovers
2-1 2-1
Longford Slashers
Round 1 - Freemount
St Mark's
2-5 1-4
Naomh Eoin
Round 2 - Kilbrin
Longford Slashers
2-4 1-1
Naomh Eoin
Round 2 - Freemount
St Mark's
0-4 1-1
Croke Rovers

Feile na nGael 2019- Boys Division 9 - Group C

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Kilbree And Kilmeen
Kilbree And Kilmeen
1-4 4-0
CLG Carndomhnaigh
Round 3 - Páirc Liam Mac Carthaigh
Baile Garbháin
2-6 0-1
Ballycran

Friday 7 June 2019

Round 1 - Ballygarvan
Kilbree And Kilmeen
3-6 2-1
Ballycran
Round 1 - Ballygarvan
Baile Garbháin
4-9 4-1
CLG Carndomhnaigh
Round 2 - Ballygarvan
Ballycran
5-2 4-4
CLG Carndomhnaigh
Round 2 - Ballygarvan
Baile Garbháin
3-3 3-1
Kilbree And Kilmeen

Feile na nGael 2019- Boys Division 9 - Group D

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Castlelyons
Castlelyons
3-5 3-3
St Laurence's Hurling Club
Round 3 - Ballyhooly
Ballycastle Gaels
4-4 1-4
An Fiachoill/Cill An Aoinigh

Friday 7 June 2019

Round 1 - Ballyhooly
Castlelyons
0-5 3-8
An Fiachoill/Cill An Aoinigh
Round 1 - Ballyhooly
Ballycastle Gaels
3-5 1-1
St Laurence's Hurling Club
Round 2 - Ballyhooly
An Fiachoill/Cill An Aoinigh
3-8 0-5
St Laurence's Hurling Club
Round 2 - Ballyhooly
Ballycastle Gaels
1-3 2-0
Castlelyons

Feile na nGael 2019- Boys Division 5 - Group B

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Charlie Hurley Park
Bandon
1-11 1-6
Four Roads/Na Ceithre Boithre
Round 3 - Timoleague
Ibane Gaels
2-5 0-1
Céide Lámh Dhearg

Friday 7 June 2019

Round 1 - Timoleague
Bandon
1-9 0-2
Céide Lámh Dhearg
Round 1 - Barryroe
Ibane Gaels
1-3 1-9
Four Roads/Na Ceithre Boithre
Round 2 - Timoleague
Céide Lámh Dhearg
0-1 3-10
Four Roads/Na Ceithre Boithre
Round 2 - Barryroe
Ibane Gaels
1-3 5-8
Bandon

Feile na nGael 2019- Boys Division 4 - Group A

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Ardfert
St Brendan's
0-4 1-3
Westport GAA
Round 3 - Ballyduff
Ballyduff
0-6 0-2
Fr. Daltons

Friday 7 June 2019

Round 1 - Ardfert
St Brendan's
0-4 4-5
Fr. Daltons
Round 1 - Ballyduff
Ballyduff
2-3 0-1
Westport GAA
Round 2 - Ardfert
Fr. Daltons
4-7 0-1
Westport GAA
Round 2 - Ballyduff
Ballyduff
1-3 0-1
St Brendan's

Feile na nGael 2019- Boys Division 10 - Group B

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Whites Cross
White's Cross
0-6 5-1
Luke o Tooles
Round 3 - Baile Mhuirne
Laochra Óg Hurling Club
0-2 2-11
Kilmessan

Friday 7 June 2019

Round 1 - Kilmichael
White's Cross
3-7 0-2
Kilmessan
Round 1 - Kilmichael
Laochra Óg Hurling Club
0-0 10-6
Luke o Tooles
Round 2 - Kilmichael
Kilmessan
1-2 3-1
Luke o Tooles
Round 2 - Kilmichael
Laochra Óg Hurling Club
0-0 3-9
White's Cross

Feile na nGael 2019- Boys Division 10 - Group C

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Brian Dillons
Brian Dillons
1-3 0-6
Middletown Na Fianna
Round 3 - Minane Bridge
Tracton
2-1 0-1
Naomh Ádhamhnáin/St Eunan's

Friday 7 June 2019

Round 1 - Minane Bridge
Brian Dillons
1-2 0-2
Naomh Ádhamhnáin/St Eunan's
Round 1 - Minane Bridge
Tracton
1-4 0-4
Middletown Na Fianna
Round 2 - Minane Bridge
Naomh Ádhamhnáin/St Eunan's
0-3 0-1
Middletown Na Fianna
Round 2 - Minane Bridge
Tracton
2-3 1-3
Brian Dillons

Feile na nGael 2019- Boys Division 1 - Shield

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Togher
Erins Own
1-12 1-4
Carrigtwohill
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Togher
Naas
1-5 1-4
Oulart-The Ballagh
Extra Time if Necessary
Final - Togher
Erins Own
1-6 0-7
Naas
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Whitechurch
Erins Own
0-7 1-2
Fermoy
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Whitechurch
Naas
1-6 1-5
Na Piarsaigh
Quarter Final 3 - Ballincollig
Sarsfields
2-2 1-6
Carrigtwohill
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Ballincollig
Oulart-The Ballagh
3-4 2-2
Douglas
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 2 - Shield

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Bishopstown
Bride Rovers
1-4 0-0
Ballygalget
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Bishopstown
Inniscarra
1-9 1-5
Youghal GAA
Extra Time if Necessary
Final - Bishopstown
Bride Rovers
0-1 2-5
Inniscarra
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Togher
Slaughtneil
0-4 0-5
Bride Rovers
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Togher
Mallow
2-7 2-8
Youghal GAA
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Trabeg
Clara
0-3 1-3
Ballygalget
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Trabeg
Inniscarra
3-6 1-4
Na Piarsaigh
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 3 - Shield

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Ballincollig
St James'
1-5 0-7
Blackrock (Carraig Dubh)
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Ballincollig
Watergrasshill Hurling Club
6-1 0-2
An Cobh/Cobh
Extra Time if Necessary
Final - Ballincollig
St James'
1-3 1-4
Watergrasshill Hurling Club
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Killeagh
St James'
3-6 1-9
Cois Fharraige
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Killeagh
Watergrasshill Hurling Club
2-5 2-1
Kilara Og
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Mayfield
Kiltha Og
0-4 1-10
Blackrock (Carraig Dubh)
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Mayfield
Carrigaline
1-5 2-4
An Cobh/Cobh
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 4 - Shield

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Mallow
All Saints Ballymena
0-4 1-4
Whitechurch
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Mallow
St Brendan's
1-4 0-3
Charleville
Extra Time if Necessary
Final - Mallow
Whitechurch
2-8 0-0
St Brendan's
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Rathmore
Westport GAA
0-6 2-5
All Saints Ballymena
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Rathmore
Blarney GAA Club
3-5 4-3
St Brendan's
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Na Piarsaigh
Whitechurch
2-4 1-1
Na Fianna
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Na Piarsaigh
Éire Óg Hurling & Football Club
2-7 4-3
Charleville
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 10 - Shield

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Kilavullen
St. Dominic's G.A.A.
4-7 0-2
St. Dominic's G.A.A. Club
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Kilavullen
Kilmessan
2-5 0-2
Middletown Na Fianna
Extra Time if Necessary
Final - Kilavullen
St. Dominic's G.A.A.
3-3 1-5
Kilmessan
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Donoughmore
St. Dominic's G.A.A. Club
4-12 0-2
Laochra Óg Hurling Club
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Donoughmore
Kilmessan
10-6 0-1
Firies
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - St Michael's
Naomh Ádhamhnáin/St Eunan's
1-2 2-2
St. Dominic's G.A.A. Club
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - St Michael's
Omagh St Enda's
0-0 3-3
Middletown Na Fianna
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 9 - Shield

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Kilworth
Causeway
0-2 4-5
St Laurence's Hurling Club
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Kilworth
Naomh Eoin
0-7 2-3
CLG Carndomhnaigh
Extra Time if Necessary
Final - Kilworth
St Laurence's Hurling Club
0-3 3-2
CLG Carndomhnaigh
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Currans
Causeway
3-5 1-1
Croke Rovers
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Currans
Naomh Eoin
6-6 1-2
Ballycran
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Fermoy
Ballycran
1-1 1-7
St Laurence's Hurling Club
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Fermoy
Castlelyons
2-4 5-4
CLG Carndomhnaigh
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 5 - Shield

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Clonakilty
O'Rahillys
2-4 1-3
Dunderry
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Clonakilty
Ibane Gaels
1-6 0-2
Swatragh
Extra Time if Necessary
Final - Clonakilty
O'Rahillys
4-4 1-3
Ibane Gaels
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Clonakilty
O'Rahillys
2-2 0-3
Céide Lámh Dhearg
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Clonakilty
Ibane Gaels
3-5 1-2
Naomh Eoin
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Riverstick
Sliabh Rua
1-10 1-8
Dunderry
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Riverstick
Swatragh
0-6 0-2
Aodh Ruadh Ballyshannon
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 6 - Shield

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Ovens
Pádraig Pearses
1-3 0-3
St. Colmans
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Ovens
Ballygiblin
4-3 1-1
Liam Mellows
Extra Time if Necessary
Final - Ovens
Pádraig Pearses
0-4 2-3
Ballygiblin
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Mourneabbey GAA
Crotta O`Neill's
1-1 3-5
Pádraig Pearses
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Mourneabbey GAA
Ballygiblin
1-9 0-1
Lixnaw
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Carrigtwohill
St. Colmans
1-8 1-5
Lisgoold/Lios gCul GAA Club
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Carrigtwohill
Liam Mellows
5-12 0-1
Cuchulainn Hurling Club
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 7 - Shield

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Coachford
Tralee Parnells
2-3 1-6
Carraig na bhFear
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Coachford
Ceann Tuirc
0-5 1-6
Durlas Óg
Extra Time if Necessary
Final - Coachford
Carraig na bhFear
2-2 2-3
Durlas Óg
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Currans
Tralee Parnells
1-6 2-2
Buttevant
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Currans
Ceann Tuirc
5-1 0-3
Benbulben Gaels
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Ballyhooly
Donoughmore GAA
2-6 3-4
Carraig na bhFear
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Ballyhooly
Cill A' Mhuilinn/Kilavullen
1-7 3-2
Durlas Óg
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 8 - Shield

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Ballyanley
Naomh Moninne
2-1 3-2
Castleblayney Hurling
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Ballyanley
Ahan Gaels
1-4 1-2
Raheen Parish Gaels
Extra Time if Necessary
Final - Ballyanley
Castleblayney Hurling
2-3 0-1
Ahan Gaels
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Cloughdubh
Abbeydorney
0-4 1-7
Naomh Moninne
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Cloughdubh
Ahan Gaels
1-9 0-8
Carrick Hurling Club (St Marys)
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Brinny
Castleblayney Hurling
1-5 1-1
Wolfe Tones Óg
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Brinny
Raheen Parish Gaels
5-5 2-4
Millstreet
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 9 - Cup

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Kilworth
St Mark's
2-4 0-5
An Fiachoill/Cill An Aoinigh
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Kilworth
Longford Slashers
2-2 0-0
Ballycastle Gaels
Extra Time if Necessary
Final - Kilworth
St Mark's
1-1 3-3
Longford Slashers
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Currans
Kilmoyley G.A.A.
1-3 1-5
St Mark's
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Currans
Longford Slashers
5-6 0-2
St Fechins GAA
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Fermoy
Baile Garbháin
1-3 5-6
An Fiachoill/Cill An Aoinigh
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Fermoy
Ballycastle Gaels
4-1 0-4
Kilbree And Kilmeen
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 8 - Cup

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Ballyanley
Kinnitty
0-4 2-5
Bennettsbridge
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Ballyanley
Castlebar Mitchels Hurling
0-3 2-4
Bishopstown/Baile an Easpaig
Extra Time if Necessary
Final - Ballyanley
Bennettsbridge
0-6 0-4
Bishopstown/Baile an Easpaig
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Cloughduv
Kinnitty
3-5 0-4
Cill Briotáin
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Cloughduv
Castlebar Mitchels Hurling
3-5 0-1
Ballyheigue
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Brinny
Bennettsbridge
1-3 0-3
Ballinora
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Brinny
Bishopstown/Baile an Easpaig
0-6 1-0
Cloughduv
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 7 - Cup

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Coachford
Inis Diomáin Iomáint
0-5 0-3
Grenagh
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Coachford
Ruairí Óg
1-7 1-3
Hospital Herbertstown
Extra Time if Necessary
Final - Coachford
Grenagh
0-4 2-7
Ruairí Óg
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Currans
Éire Óg An Charraig Mhór
1-4 1-6
Inis Diomáin Iomáint
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Currans
Ruairí Óg
4-7 0-1
Kenmare/Kilgarvan u16 Hurling
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Ballyhooly
Grenagh
3-5 0-3
Monageer-Boolavogue
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Ballyhooly
Hospital Herbertstown
4-8 0-1
North Wicklow Gaels
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 6 - Cup

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Ovens
Naomh Bríd
3-4 0-5
Mullinavat
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Ovens
Claremorris
1-4 2-8
Killeagh/Itas
Extra Time if Necessary
Final - Ovens
Naomh Bríd
0-4 3-8
Killeagh/Itas
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Mourneabbey GAA
Naomh Bríd
2-1 0-6
Passage
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Mourneabbey GAA
Nemo Rangers
1-5 2-6
Claremorris
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Carrigtwohill
Celbridge
1-3 2-3
Mullinavat
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Carrigtwohill
Killeagh/Itas
4-11 2-2
Fr. O'Neills
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 10 - Cup

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Kilavullen
Clg Mícheál Breathnach
3-3 1-8
Mayfield
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Kilavullen
South Kerry Hurling
2-1 2-6
Southern Gaels
Extra Time if Necessary
Final - Kilavullen
Clg Mícheál Breathnach
2-6 0-4
Southern Gaels
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Donoughmore
Clg Mícheál Breathnach
2-6 1-4
White's Cross
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Donoughmore
Luke o Tooles
1-3 2-2
South Kerry Hurling
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - St Michael's
Tracton
0-2 2-13
Mayfield
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - St Michael's
Southern Gaels
2-13 0-2
Brian Dillons
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 5 - Cup

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Clonakilty
Four Roads/Na Ceithre Boithre
2-5 1-4
Michael Dwyers
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Clonakilty
Bandon
1-12 0-2
Courcey Rovers
Extra Time if Necessary
Final - Clonakilty
Four Roads/Na Ceithre Boithre
3-5 4-8
Bandon
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Clonakilty
St Colum's
2-3 3-8
Four Roads/Na Ceithre Boithre
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Clonakilty
Bandon
2-8 1-4
Clonakilty
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Riverstick
Michael Dwyers
2-5 2-4
Béal Átha 'n Chasaidh
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Riverstick
Kinsale
0-6 1-6
Courcey Rovers
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 4 - Cup

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Mallow
Ballyduff
0-5 3-12
Tullamore/An Tulach Mhór
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Mallow
Clontarf GAA Club
0-10 0-6
Cluain Lárach
Extra Time if Necessary
Final - Mallow
Tullamore/An Tulach Mhór
1-9 0-2
Clontarf GAA Club
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Rathmore
Ballyduff
1-5 0-1
Clyda Rovers
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Rathmore
Clontarf GAA Club
3-4 2-5
Fr. Daltons
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Na Piarsaigh
Aghabullogue
2-4 0-10
Tullamore/An Tulach Mhór
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Na Piarsaigh
Cluain Lárach
2-9 1-3
Dungannon Eoghan Ruadh /Dún Geanainn Eoghain Ruadh
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 3 - Cup

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Ballincollig
Cumann IománaíochtaFánaithe an Ghleanna
3-2 1-3
JK Brackens
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Ballincollig
Castleknock
1-4 0-4
Bruff
Extra Time if Necessary
Final - Ballincollig
Cumann IománaíochtaFánaithe an Ghleanna
0-3 1-12
Castleknock
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Killeagh
St Catherine's
1-2 2-3
Cumann IománaíochtaFánaithe an Ghleanna
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Killeagh
Castleknock
0-5 0-3
Mt Leinster Rangers
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Mayfield
Trim
1-4 1-6
JK Brackens
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Mayfield
Fourmilewater
1-4 2-3
Bruff
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 2 - Cup

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Bishopstown
Na Seamróga
0-2 1-12
Valley Rovers
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Bishopstown
Kilcormac-Killoughey
3-5 2-4
Ballincollig
Extra Time if Necessary
Final - Bishopstown
Valley Rovers
0-6 1-6
Kilcormac-Killoughey
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Togher
Camross GAA Club
1-8 3-4
Na Seamróga
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Togher
Kilcormac-Killoughey
8-11 0-4
Ath Fhada
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Trabeg
Valley Rovers
1-5 0-6
Naomh Seosamh Dubhraith Gortlomán
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Trabeg
Ballincollig
2-5 2-1
St Finbarr's/Barra Naofa
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Boys Division 1 - Cup

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Togher
Na Piarsaigh
1-8 0-2
Midleton
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Togher
Turloughmore
3-6 0-3
De La Salle
Extra Time if Necessary
Final - Togher
Na Piarsaigh
1-1 3-6
Turloughmore
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Whitechurch
Na Piarsaigh
2-8 2-2
Shandrum
Quarter Final 2 - Whitechurch
Turloughmore
2-4 1-4
Dicksboro
Quarter Final 3 - Ballincollig
Durlas Óg
1-3 2-4
Midleton
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Ballincollig
Lucan Sarsfields
1-5 1-9
De La Salle
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Camogie Division 1 - Group A

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Rostellan
Ath Fhada
0-0 3-6
Newcastle West
Round 3 - Sarsfields
Sarsfields
2-2 1-2
Carnmore

Friday 7 June 2019

Round 1 - Sallybrook
Ath Fhada
0-0 5-6
Carnmore
Round 1 - Sarsfields
Sarsfields
5-4 0-4
Newcastle West
Round 2 - Sarsfields
Carnmore
5-5 2-2
Newcastle West
Round 2 - Sarsfields
Sarsfields
5-6 0-0
Ath Fhada

Feile na nGael 2019- Camogie Division 1 - Group B

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Cloughduv
Cloughduv
5-3 0-0
Cluain Lárach
Round 3 - Blackrock
Blackrock (Carraig Dubh)
0-3 3-6
Dicksboro

Friday 7 June 2019

Round 1 - Blackrock
Cloughduv
1-1 0-4
Dicksboro
Round 1 - Blackrock
Blackrock (Carraig Dubh)
0-7 2-3
Cluain Lárach
Round 2 - Blackrock
Dicksboro
0-8 2-3
Cluain Lárach
Round 2 - Blackrock
Blackrock (Carraig Dubh)
1-8 0-1
Cloughduv

Feile na nGael 2019- Camogie Division 1 - Group C

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Ballyanley
Inniscarra
1-2 0-3
Eire Òg Anacarty/Galtee Rovers
Round 3 - Páirc Liam Mac Carthaigh
Baile Garbháin
0-2 0-4
Kilrush

Friday 7 June 2019

Round 1 - Ballyanley
Inniscarra
1-4 2-1
Kilrush
Round 1 - Ballyanley
Baile Garbháin
0-0 3-10
Eire Òg Anacarty/Galtee Rovers
Round 2 - Ballyanley
Kilrush
1-2 0-4
Eire Òg Anacarty/Galtee Rovers
Round 2 - Ballyanley
Baile Garbháin
0-2 2-6
Inniscarra

Feile na nGael 2019 - Camogie Division 1 - Group D

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Ovens
Éire Óg Hurling & Football Club
2-7 1-2
Gaultier
Round 3 - Aghabullogue
Aghabullogue
0-1 1-3
Ballyboden/St Enda's

Friday 7 June 2019

Round 1 - Aghabullogue
Aghabullogue
0-1 0-2
Gaultier
Round 1 - Aghabullogue
Éire Óg Hurling & Football Club
0-10 0-2
Ballyboden/St Enda's
Round 2 - Aghabullogue
Gaultier
1-2 0-4
Ballyboden/St Enda's
Round 2 - Aghabullogue
Éire Óg Hurling & Football Club
2-10 0-0
Aghabullogue

Feile na nGael 2019- Camogie Division 1 - Shield

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Cork Camogie 1
Newcastle West
0-6 0-1
Eire Òg Anacarty/Galtee Rovers
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Cork Camogie 2
Dicksboro
3-2 3-2
Ballyboden/St Enda's
Extra Time if Necessary
Final - Cork Camogie 1
Newcastle West
0-3 1-3
Dicksboro
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Cork Camogie 1
Newcastle West
4-6 4-1
Blackrock (Carraig Dubh)
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Cork Camogie 2
Dicksboro
3-2 0-2
Ath Fhada
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Ballinora
Eire Òg Anacarty/Galtee Rovers
1-11 0-1
Aghabullogue
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Ballinora
Ballyboden/St Enda's
2-4 1-1
Baile Garbháin
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019 - Camogie Division 1 - Cup

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Cork Camogie 1
Sarsfields
1-9 0-3
Gaultier
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Cork Camogie 2
Carnmore
2-7 2-9
Éire Óg Hurling & Football Club
Extra Time if Necessary
Final - Cork Camogie 1
Sarsfields
0-3 0-5
Éire Óg Hurling & Football Club
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Cork Camogie 1
Sarsfields
1-7 0-3
Cloughduv
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Cork Camogie 2
Cluain Lárach
0-3 6-3
Carnmore
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Ballinora
Inniscarra
2-4 3-3
Gaultier
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Ballinora
Éire Óg Hurling & Football Club
2-11 1-2
Kilrush
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Camogie Division 2 - Group A

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Glen Rovers Hurling Club.
Cumann IománaíochtaFánaithe an Ghleanna
0-1 5-1
Na Seamróga
Round 3 - Midleton
Midleton
1-2 0-4
Naas

Friday 7 June 2019

Round 1 - Midleton
Midleton
0-1 2-4
Na Seamróga
Round 1 - Ballinacurra
Cumann IománaíochtaFánaithe an Ghleanna
2-0 1-5
Naas
Round 2 - Midleton
Naas
1-5 3-4
Na Seamróga
Round 2 - Midleton
Midleton
1-2 0-2
Cumann IománaíochtaFánaithe an Ghleanna

Feile na nGael 2019- Camogie Division 2 - Group B

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Douglas
Douglas
4-4 1-2
Ballygalget
Round 3 - Togher
St Finbarr's/Barra Naofa
1-0 2-9
Bellaghy

Friday 7 June 2019

Round 1 - Cork Camogie 1
Douglas
0-1 2-5
Bellaghy
Round 1 - Cork Camogie 2
St Finbarr's/Barra Naofa
2-4 2-2
Ballygalget
Round 2 - Cork Camogie 1
Bellaghy
4-5 0-0
Ballygalget
Round 2 - Cork Camogie 2
St Finbarr's/Barra Naofa
2-4 3-1
Douglas

Feile na nGael 2019- Camogie Division 2 - Group C

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Newcestown
Baile Núis/Newcestown
1-1 1-4
Kilcormac-Killoughey
Round 3 - Clonakilty
Clonakilty
7-4 0-1
St Mullins

Friday 7 June 2019

Round 1 - Newcestown
Baile Núis/Newcestown
4-2 2-1
St Mullins
Round 1 - Newcestown
Clonakilty
2-2 3-4
Kilcormac-Killoughey
Round 2 - Newcestown
St Mullins
0-2 5-7
Kilcormac-Killoughey
Round 2 - Newcestown
Clonakilty
4-1 0-1
Baile Núis/Newcestown

Feile na nGael 2019 - Camogie Division 2 - Group D

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Ballinspittle
Courcey Rovers
0-1 3-7
Clonkill
Round 3 - Kilbrittain GAA
Cill Briotáin
0-0 5-7
The Harps

Friday 7 June 2019

Round 1 - Ballinspittle
Courcey Rovers
0-3 7-3
The Harps
Round 1 - Ballinspittle
Cill Briotáin
1-0 8-4
Clonkill
Round 2 - Ballinspittle
The Harps
3-3 0-2
Clonkill
Round 2 - Ballinspittle
Cill Briotáin
1-1 0-2
Courcey Rovers

Feile na nGael 2019- Camogie Division 2 - Shield

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Na Piarsaigh
Naas
0-7 2-0
Baile Núis/Newcestown
Semi Final 2 - Na Piarsaigh
St Finbarr's/Barra Naofa
1-1 3-6
St Mullins
Final - Na Piarsaigh
Naas
3-5 2-5
St Mullins
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Bishopstown
Naas
3-8 1-2
Ballygalget
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Bishopstown
St Finbarr's/Barra Naofa
2-1 1-2
Cumann IománaíochtaFánaithe an Ghleanna
Quarter Final 3 - Bandon
Baile Núis/Newcestown
2-1 0-0
Courcey Rovers
Quarter Final 4 - Bandon
Cill Briotáin
0-1 2-7
St Mullins

Feile na nGael 2019 - Camogie Division 2 - Cup

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Na Piarsaigh
Na Seamróga
2-4 2-3
Clonkill
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Na Piarsaigh
Midleton
1-1 0-5
Clonakilty
Extra Time if Necessary
Final - Na Piarsaigh
Na Seamróga
1-3 2-5
Clonakilty
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Bishopstown
Na Seamróga
2-12 1-3
Douglas
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Bishopstown
Bellaghy
1-0 2-0
Midleton
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Bandon
Kilcormac-Killoughey
1-2 0-6
Clonkill
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Bandon
The Harps
1-1 1-3
Clonakilty
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Camogie Division 3 - Group A

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Cobh Gaa Club
An Cobh/Cobh
0-4 1-3
St Ibars
Round 3 - Ahavine
Fr. O'Neills
2-3 0-2
Ardrahan

Friday 7 June 2019

Round 1 - Ahavine
An Cobh/Cobh
0-1 2-3
Ardrahan
Round 1 - Ahavine
Fr. O'Neills
0-4 1-2
St Ibars
Round 2 - Ahavine
Ardrahan
2-4 2-1
St Ibars
Round 2 - Ahavine
Fr. O'Neills
1-2 1-1
An Cobh/Cobh

Feile na nGael 2019- Camogie Division 3 - Group B

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Whitechurch
Rockbán
3-1 2-2
Crossmaglen Rangers
Round 3 - Na Piarsaigh
Na Piarsaigh
2-5 0-0
CLG Naomh Jude

Friday 7 June 2019

Round 1 - Whitechurch
Rockbán
0-2 3-2
CLG Naomh Jude
Round 1 - Whitechurch
Na Piarsaigh
3-1 1-0
Crossmaglen Rangers
Round 2 - Whitechurch
Rockbán
3-1 3-2
Na Piarsaigh
Round 2 - Whitechurch
Crossmaglen Rangers
1-3 0-1
CLG Naomh Jude

Feile na nGael 2019- Camogie Division 3 - Group C

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Enniskeane
Enniskeane
0-1 2-0
Adare
Round 3 - Ballincollig
Ballincollig
0-2 1-3
Na Fianna CLG

Friday 7 June 2019

Round 1 - Enniskeane
Enniskeane
1-0 4-5
Na Fianna CLG
Round 1 - Enniskeane
Ballincollig
0-2 3-3
Adare
Round 2 - Enniskeane
Enniskeane
3-2 0-3
Ballincollig
Round 2 - Enniskeane
Adare
1-0 0-4
Na Fianna CLG

Feile na nGael 2019 - Camogie Division 3 - Group D

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Minane Bridge
Tracton
0-3 4-0
Cill Mháille
Round 3 - Brinny
Valley Rovers
0-1 1-2
Conahy Shamrocks

Friday 7 June 2019

Round 1 - Brinny
Tracton
0-2 3-9
Conahy Shamrocks
Round 1 - Brinny
Valley Rovers
1-7 1-1
Cill Mháille
Round 2 - Brinny
Conahy Shamrocks
3-7 0-0
Cill Mháille
Round 2 - Brinny
Valley Rovers
6-6 1-2
Tracton

Feile na nGael 2019- Camogie Division 3 - Shield

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Carrigaline
St Ibars
1-2 0-2
Tracton
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Carrigaline
An Cobh/Cobh
1-5 2-4
Cill Mháille
Extra Time if Necessary
Final - Carrigaline
Na Fianna CLG
1-2 1-3
Ardrahan
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Castlemartyr
St Ibars
2-2 0-2
Rockbán
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Castlemartyr
Crossmaglen Rangers
4-2 5-3
An Cobh/Cobh
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Ballinhassig
Enniskeane
1-1 1-2
Tracton
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Ballinhassig
Cill Mháille
1-5 0-3
Ballincollig
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019 - Camogie Division 3 - Cup

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Carrigaline
CLG Naomh Jude
0-0 1-5
Na Fianna CLG
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Carrigaline
Ardrahan
1-6 1-2
Conahy Shamrocks
Extra Time if Necessary
Final - Carrigaline
St Ibars
2-3 0-6
Cill Mháille
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Castlemartyr
Fr. O'Neills
1-2 2-4
CLG Naomh Jude
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Castlemartyr
Na Piarsaigh
2-2 4-8
Ardrahan
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Ballinhassig
Na Fianna CLG
0-5 0-2
Valley Rovers
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Ballinhassig
Conahy Shamrocks
2-5 2-2
Adare
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Camogie Division 4 - Group A

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Ballyanley
Inniscarra
0-0 1-12
Moycarkey-Borris
Round 3 - Mallow
Mallow
2-2 0-1
St Oliver Plunkett's GAC, Greenlough

Friday 7 June 2019

Round 1 - Ballyanley
Inniscarra
0-0 2-0
St Oliver Plunkett's GAC, Greenlough
Round 1 - Ballyanley
Mallow
0-1 1-6
Moycarkey-Borris
Round 2 - Ballyanley
St Oliver Plunkett's GAC, Greenlough
0-0 1-9
Moycarkey-Borris
Round 2 - Ballyanley
Mallow
5-5 0-0
Inniscarra

Feile na nGael 2019- Camogie Division 4 - Group B

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Carrigtwohill
Carrigtwohill
6-5 0-1
Ballycran
Round 3 - Killeagh
Killeagh
0-0 5-3
St Rynagh's Hurling Club

Friday 7 June 2019

Round 1 - Killeagh
Carrigtwohill
1-0 2-1
St Rynagh's Hurling Club
Round 1 - Killeagh
Killeagh
6-3 2-2
Ballycran
Round 2 - Killeagh
St Rynagh's Hurling Club
7-2 0-2
Ballycran
Round 2 - Killeagh
Killeagh
2-0 8-3
Carrigtwohill

Feile na nGael 2019- Camogie Division 4 - Group C

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Bishopstown
Bishopstown/Baile an Easpaig
4-1 2-1
Kildalkey
Round 3 - Caherlag
Erins Own
4-4 1-2
Ballycastle

Friday 7 June 2019

Round 1 - Bishopstown
Erins Own
1-5 0-0
Kildalkey
Round 1 - Bishopstown
Bishopstown/Baile an Easpaig
1-1 3-0
Ballycastle
Round 2 - Bishopstown
Ballycastle
6-4 0-0
Kildalkey
Round 2 - Bishopstown
Erins Own
0-4 1-4
Bishopstown/Baile an Easpaig

Feile na nGael 2019 - Camogie Division 4 - Group D

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Ballinora
Ballinora
1-8 0-1
Camross GAA Club
Round 3 - Ovens
Éire Óg Hurling & Football Club
0-0 2-4
De La Salle

Friday 7 June 2019

Round 1 - Ballinora
Éire Óg Hurling & Football Club
0-0 4-6
Camross GAA Club
Round 1 - Ballinora
Ballinora
2-6 3-3
De La Salle
Round 2 - Ballinora
Camross GAA Club
1-5 1-1
De La Salle
Round 2 - Ballinora
Ballinora
10-8 0-0
Éire Óg Hurling & Football Club

Feile na nGael 2019- Camogie Division 4 - Shield

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Carrigtwohill
St Oliver Plunkett's GAC, Greenlough
2-0 4-4
Bishopstown/Baile an Easpaig
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Carrigtwohill
Killeagh
2-1 7-3
De La Salle
Extra Time if Necessary
Final - Carrigtwohill
Bishopstown/Baile an Easpaig
0-1 1-3
De La Salle
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Douglas
St Oliver Plunkett's GAC, Greenlough
3-4 0-4
Ballycran
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Douglas
Killeagh
2-0 0-3
Inniscarra
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Ballygarvan
Bishopstown/Baile an Easpaig
7-6 0-0
Éire Óg Hurling & Football Club
Quarter Final 4 - Ballygarvan
De La Salle
3-3 0-1
Kildalkey
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019 - Camogie Division 4 - Cup

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Carrigtwohill
Moycarkey-Borris
1-4 1-2
Camross GAA Club
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Carrigtwohill
Mallow
0-4 0-3
Camross GAA Club
Extra Time if Necessary
Final - Carrigtwohill
Mallow
1-4 2-2
Moycarkey-Borris

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Douglas
St Rynagh's Hurling Club
0-1 0-5
Mallow
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Douglas
Moycarkey-Borris
3-6 1-1
Carrigtwohill
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Ballygarvan
Erins Own
0-3 0-4
Camross GAA Club
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Ballygarvan
Ballinora
0-1 1-4
Ballycastle
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Camogie Division 5 - Group A

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Brian Dillons
Brian Dillons
1-1 2-2
Oran Hurling Club
Round 3 - Blarney
Blarney GAA Club
1-12 1-0
Bray Emmets GAA Club

Friday 7 June 2019

Round 1 - Blarney
Brian Dillons
1-3 3-3
Bray Emmets GAA Club
Round 1 - Blarney
Blarney GAA Club
0-2 1-4
Oran Hurling Club
Round 2 - Blarney
Bray Emmets GAA Club
1-0 4-5
Oran Hurling Club
Round 2 - Blarney
Blarney GAA Club
4-12 2-1
Brian Dillons

Feile na nGael 2019- Camogie Division 5 - Group B

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Kealkill
St Colum's
2-2 4-3
Muinebheag
Round 3 - Charlie Hurley Park
Bandon
0-2 2-0
St Laurence's Hurling Club

Friday 7 June 2019

Round 1 - Kealkill
St Colum's
0-1 2-3
St Laurence's Hurling Club
Round 1 - Kealkill
Bandon
1-2 5-3
Muinebheag
Round 2 - Kealkill
St Colum's
3-1 0-1
Bandon
Round 2 - Kealkill
Muinebheag
2-3 1-4
St Laurence's Hurling Club

Feile na nGael 2019- Camogie Division 5 - Group C

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Causeway
Causeway
4-1 0-3
Na Brideoga
Round 3 - Kilmoyley
Cillard
1-7 0-0
Castletown Geoghegan/Baile Chaisleáin Mhic Eochagáin

Friday 7 June 2019

Round 1 - Causeway
Causeway
3-6 0-2
Castletown Geoghegan/Baile Chaisleáin Mhic Eochagáin
Round 1 - Kilmoyley
Cillard
2-6 1-3
Na Brideoga
Round 2 - Causeway
Causeway
5-0 1-3
Cillard
Round 2 - Kilmoyley
Na Brideoga
1-3 0-0
Castletown Geoghegan/Baile Chaisleáin Mhic Eochagáin

Feile na nGael 2019 - Camogie Division 5 - Group D

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Milford
Ballyhea
4-5 0-4
An Eaglais, Naoimh Pádraig
Round 3 - Grenagh
Grenagh
1-2 0-0
Westport GAA

Friday 7 June 2019

Round 1 - Ballyhea
Grenagh
0-2 2-4
An Eaglais, Naoimh Pádraig
Round 1 - Ballyhea
Ballyhea
9-7 1-0
Westport GAA
Round 2 - Ballyhea
Westport GAA
0-0 1-2
An Eaglais, Naoimh Pádraig
Round 2 - Ballyhea
Grenagh
0-0 4-5
Ballyhea

Feile na nGael 2019- Camogie Division 5 - Shield

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Cloughdubh
Bray Emmets GAA Club
2-1 1-3
Na Brideoga
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Cloughdubh
Brian Dillons
2-1 4-2
Grenagh
Extra Time if Necessary
Final - Cloughdubh
Bray Emmets GAA Club
2-1 1-4
Na Brideoga
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Newcestown
Bray Emmets GAA Club
3-4 0-0
Bandon
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Newcestown
St Colum's
2-1 5-3
Brian Dillons
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Mallow
Na Brideoga
2-2 1-0
Westport GAA
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Mallow
Grenagh
0-1 0-0
Castletown Geoghegan/Baile Chaisleáin Mhic Eochagáin
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019 - Camogie Division 5 - Cup

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Cloughdubh
Oran Hurling Club
1-2 1-3
Causeway
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Cloughdubh
Blarney GAA Club
1-2 4-4
Ballyhea
Extra Time if Necessary
Final - Cloughdubh
Causeway
0-4 1-8
Ballyhea
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Newcestown
Oran Hurling Club
0-3 0-1
St Laurence's Hurling Club
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Newtown
Muinebheag
3-1 2-9
Blarney GAA Club
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Mallow
Causeway
1-5 0-2
An Eaglais, Naoimh Pádraig
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Mallow
Ballyhea
4-2 1-2
Cillard
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019- Camogie Division 6 - Group A

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Trabeg
Nemo Rangers
5-1 0-1
Cúchulainn CLG Mullach Bán
Round 3 - Fermoy
Fermoy
0-0 0-3
CLG Carndomhnaigh

Friday 7 June 2019

Round 1 - Fermoy
Fermoy
1-1 1-2
Cúchulainn CLG Mullach Bán
Round 1 - Fermoy
Nemo Rangers
4-2 1-1
CLG Carndomhnaigh
Round 2 - Fermoy
Cúchulainn CLG Mullach Bán
0-3 8-0
CLG Carndomhnaigh
Round 2 - Fermoy
Nemo Rangers
5-3 0-0
Fermoy

Feile na nGael 2019- Camogie Division 6 - Group B

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Kilworth
Kilworth
3-3 0-0
Wolfe Tones
Round 3 - Ballygiblin
St Fanahans
2-2 0-0
Edendork St Malachy's

Friday 7 June 2019

Round 1 - Kilworth
Kilworth
4-2 3-1
Edendork St Malachy's
Round 1 - Kilworth
St Fanahans
7-4 0-0
Wolfe Tones
Round 2 - Kilworth
Wolfe Tones
1-2 4-4
Edendork St Malachy's
Round 2 - Kilworth
Kilworth
0-0 4-7
St Fanahans

Feile na nGael 2019- Camogie Division 6 - Group C

Saturday 8 June 2019

Round 3 - Clonakilty
Clonakilty
2-1 3-3
Aughrim
Round 3 - Bandon
Bandon
0-0 2-3
St Kevins/Dreadnots

Friday 7 June 2019

Round 1 - Bandon
Bandon
1-0 7-6
Aughrim
Round 1 - Bandon
Clonakilty
4-0 1-0
St Kevins/Dreadnots
Round 2 - Bandon
St Kevins/Dreadnots
3-1 2-2
Aughrim
Round 2 - Bandon
Bandon
0-0 3-1
Clonakilty

Feile na nGael 2019 - Camogie Division 6 - Group D

Saturday 8 June 2019

Round 3
Tralee Camogie
2-2 1-2
Castleblayney Hurling
Round 3 - Spa Killarney
Killarney Camogie
0-0 3-1
Four Roads/Na Ceithre Boithre

Friday 7 June 2019

Round 1 - Spa Killarney
Killarney Camogie
2-3 2-1
Castleblayney Hurling
Round 1 - Spa Killarney
Tralee Camogie
0-0 7-4
Four Roads/Na Ceithre Boithre
Round 2 - Spa Killarney
Killarney Camogie
3-4 1-0
Tralee Camogie
Round 2 - Spa Killarney
Four Roads/Na Ceithre Boithre
7-7 0-0
Castleblayney Hurling

Feile na nGael 2019- Camogie Division 6 - Shield

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Mayfield
Cúchulainn CLG Mullach Bán
0-1 4-7
Aughrim
Semi Final 2 - Mayfield
Edendork St Malachy's
3-5 0-0
Tralee Camogie
Extra Time if Necessary
Final - Mayfield
Aughrim
1-5 1-1
Edendork St Malachy's
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 2 - Ballynoe
Edendork St Malachy's
9-2 1-0
Fermoy
Extra Time if Necessary
Quarter Final 1 - Ballynoe
Cúchulainn CLG Mullach Bán
3-2 1-1
Wolfe Tones
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Baile Mhuirne
Aughrim
4-4 0-0
Castleblayney Hurling
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Baile Mhuirne
Tralee Camogie
1-3 0-2
Bandon
Extra Time if Necessary

Feile na nGael 2019 - Camogie Division 6 - Cup

Sunday 9 June 2019

Semi Final 1 - Mayfield
Nemo Rangers
4-3 0-1
Killarney Camogie
Extra Time if Necessary
Semi Final 2 - Mayfield
St Fanahans
1-3 2-2
Four Roads/Na Ceithre Boithre
Final - Mayfield
Nemo Rangers
1-2 3-1
Four Roads/Na Ceithre Boithre
Extra Time if Necessary

Saturday 8 June 2019

Quarter Final 1 - Ballynoe
Nemo Rangers
6-3 0-0
Kilworth
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Ballynoe
St Fanahans
6-4 1-1
CLG Carndomhnaigh
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Baile Mhuirne
Clonakilty
2-2 3-1
Killarney Camogie
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Baile Mhuirne
Four Roads/Na Ceithre Boithre
5-0 0-1
St Kevins/Dreadnots
Extra Time if Necessary

Official Sponsors of the GAA Football All-Ireland Championship

Official Sponsors of the GAA Hurling All-Ireland Championship

Live Competitions