Fáilte chuig gaa.ie - suíomh oifigiúil CLG

Feile na nGael Division 1 Group A

Saturday 9 June 2018

Round 3 - New Inn
Sarsfields
2-7 2-5
Cluain Aodha Cuinche
Round 3 - Killimordaly
Killimordaly
0-3 0-12
Dicksboro

Friday 8 June 2018

Round 1 - New Inn
Killimordaly
3-3 1-6
Cluain Aodha Cuinche
Round 1 - New Inn
Sarsfields
0-0 6-5
Dicksboro
Round 2 - New Inn
Killimordaly
2-5 1-4
Sarsfields
Round 2 - New Inn
Dicksboro
2-5 0-4
Cluain Aodha Cuinche

Feile na nGael Division 1 Group B

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Clarinbridge
Clarinbridge
1-8 2-4
Ballygunner
Round 3 - Craughwell
Craughwell
0-7 0-3
St Finbarr's/Barra Naofa

Friday 8 June 2018

Round 1 - Clarinbridge
Craughwell
2-10 0-5
Ballygunner
Round 1 - Clarinbridge
Clarinbridge
1-7 2-5
St Finbarr's/Barra Naofa
Round 2 - Clarinbridge
St Finbarr's/Barra Naofa
2-7 1-9
Ballygunner
Round 2 - Clarinbridge
Craughwell
0-4 0-8
Clarinbridge

Feile na nGael Division 1 Group C

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Castlegar Pitch
Castlegar
0-1 5-7
Lucan Sarsfields
Round 3 - Turloughmore
Turloughmore
0-6 0-3
Monaleen/Móin a Lín

Friday 8 June 2018

Round 1 - Turloughmore
Turloughmore
3-10 2-7
Lucan Sarsfields
Round 1 - Turloughmore
Castlegar
2-6 0-5
Monaleen/Móin a Lín
Round 2 - Turloughmore
Turloughmore
1-10 0-7
Castlegar
Round 2 - Turloughmore
Monaleen/Móin a Lín
0-5 3-5
Lucan Sarsfields

Feile na nGael Division 1 Group D

Saturday 9 June 2018

Round 3 - St Brendan's Loughrea
Loughrea
0-1 4-6
St Mogue's Fethard
Round 3 - Tynagh/Abbey-Duniry
Tynagh Abbey Duniry
0-5 3-7
Durlas Óg

Friday 8 June 2018

Round 1 - St Brendan's Loughrea
Loughrea
0-6 1-8
Durlas Óg
Round 1 - St Brendan's Loughrea
Tynagh Abbey Duniry
0-2 0-10
St Mogue's Fethard
Round 2 - St Brendan's Loughrea
Tynagh Abbey Duniry
3-8 2-2
Loughrea
Round 2 - St Brendan's Loughrea
Durlas Óg
3-6 0-3
St Mogue's Fethard

Feile na nGael Division 2 Group A

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Tommy Larkins Park
Naas
4-12 4-4
Tommy Larkins
Round 3 - Kilnadeema Pitch
Kilnadeema-Leitrim
4-5 0-2
Ballinascreen

Friday 8 June 2018

Round 1
Kilnadeema-Leitrim
0-2 1-6
Naas
Round 1
Tommy Larkins
1-2 0-6
Ballinascreen
Round 2 - Leitrim Community Centre
Kilnadeema-Leitrim
3-8 2-8
Tommy Larkins
Round 2
Ballinascreen
1-4 0-2
Naas

Feile na nGael Division 2 Group B

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Ballinasloe
Ballinasloe GAA
1-5 2-2
St.Patrick's GAC, Portaferry
Round 3 - Eire Og, Ennis
Éire Óg Inis
3-3 6-7
Castletown Slieve Bloom

Friday 8 June 2018

Round 1
Éire Óg Inis
2-4 2-5
St.Patrick's GAC, Portaferry
Round 1
Ballinasloe GAA
0-7 1-5
Castletown Slieve Bloom
Round 2
Castletown Slieve Bloom
2-4 2-5
St.Patrick's GAC, Portaferry
Round 2
Éire Óg Inis
0-2 3-7
Ballinasloe GAA

Feile na nGael Division 2 Group C

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Ardrahan
Ardrahan
0-8 2-6
Ballyduff
Round 3 - Beagh
Michael Cusacks
1-8 1-4
Kilcormac-Killoughey

Friday 8 June 2018

Round 1
Michael Cusacks
0-7 1-10
Ballyduff
Round 1
Kilcormac-Killoughey
2-13 0-1
Ardrahan
Round 2
Ardrahan
1-2 0-5
Michael Cusacks
Round 2
Ballyduff
0-5 0-6
Kilcormac-Killoughey

Feile na nGael Division 2 Group D

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Sylane
Sylane
0-3 0-7
Ratoath
Round 3 - Oranmore-Maree
Oranmore-Maree
1-8 2-2
Loughgiel Shamrocks

Friday 8 June 2018

Round 1
Oranmore-Maree
1-3 1-7
Ratoath
Round 1
Loughgiel Shamrocks
1-7 0-8
Sylane
Round 2
Sylane
0-5 2-10
Oranmore-Maree
Round 2
Ratoath
1-10 2-5
Loughgiel Shamrocks

Feile na nGael Division 3 Group A

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Collinstown
Na Piarsaigh
1-3 3-6
Emeralds
Round 3 - Joristown Park
Raharney Hurling Club
0-3 2-11
Watergrasshill Hurling Club

Friday 8 June 2018

Round 1
Watergrasshill Hurling Club
2-7 1-4
Na Piarsaigh
Round 1
Raharney Hurling Club
1-3 3-5
Emeralds
Round 2
Na Piarsaigh
1-6 0-6
Raharney Hurling Club
Round 2
Emeralds
3-6 2-9
Watergrasshill Hurling Club

Feile na nGael Division 3 Group B

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Gort GAA Grounds
Gort Inse Guaire
2-3 1-7
Faythe Harriers
Round 3 - Kinvara
Kinvara
2-7 3-6
Cill Mocheallòg

Friday 8 June 2018

Round 1
Cill Mocheallòg
6-2 2-9
Gort Inse Guaire
Round 1
Kinvara
0-5 0-5
Faythe Harriers
Round 2
Faythe Harriers
0-0 5-15
Cill Mocheallòg
Round 2
Gort Inse Guaire
1-5 1-5
Kinvara

Feile na nGael Division 3 Group C

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Cappataggle
Cappataggle
0-3 0-9
Mt Leinster Rangers
Round 3 - Carnmore GAA Club
Carnmore
1-2 2-4
Cill Mháille

Friday 8 June 2018

Round 1
Carnmore
1-4 2-7
Mt Leinster Rangers
Round 1
Cill Mháille
1-8 0-0
Cappataggle
Round 2
Cappataggle
1-2 7-6
Carnmore
Round 2
Mt Leinster Rangers
1-4 0-5
Cill Mháille

Feile na nGael Division 3 Group D

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Ballyloughane
Liam Mellows
0-5 4-3
Kilruane Mac Donaghs
Round 3 - Baile Doite Pitch & Clubhouse
Maigh Cuilinn
3-1 2-9
CLG Naomh Jude

Friday 8 June 2018

Round 1
Maigh Cuilinn
1-7 2-5
Kilruane Mac Donaghs
Round 1
CLG Naomh Jude
4-10 0-3
Liam Mellows
Round 2
Liam Mellows
5-4 4-6
Maigh Cuilinn
Round 2
Kilruane Mac Donaghs
2-1 4-9
CLG Naomh Jude

Feile na nGael Division 4 Group A

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Tonabrocky
Rahoon-Newcastle GAA
4-11 1-3
Rathmolyon
Round 3 - An Spideal
Cois Fharraige
2-11 0-1
Ballygalget

Friday 8 June 2018

Round 1 - Tonabrocky
Cois Fharraige
2-10 0-1
Rathmolyon
Round 1 - Tonabrocky
Ballygalget
2-7 3-6
Rahoon-Newcastle GAA
Round 2 - Tonabrocky
Rahoon-Newcastle GAA
1-0 0-3
Cois Fharraige
Round 2 - Tonabrocky
Rathmolyon
1-6 1-1
Ballygalget

Feile na nGael Division 4 Group B

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Salthill-Knocknacarra
Salthill-Knocknacarra
2-5 5-12
CRC Gaels
Round 3 - St Thomas
St Thomas
4-4 0-2
Naomh Gall

Friday 8 June 2018

Round 1 - St Thomas
St Thomas
1-5 6-7
CRC Gaels
Round 1 - St Thomas
Naomh Gall
3-6 1-7
Salthill-Knocknacarra
Round 2 - St Thomas
CRC Gaels
4-13 1-1
Naomh Gall
Round 2 - St Thomas
Salthill-Knocknacarra
1-1 4-11
St Thomas

Feile na nGael Division 4 Group C

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Castletown Geoghegan
Castletown Geoghegan/Baile Chaisleáin Mhic Eochagáin
0-0 2-11
Naomh Brid
Round 3 - Clonkill
Clonkill
0-8 1-4
Dungannon Eoghan Ruadh /Dún Geanainn Eoghain Ruadh

Friday 8 June 2018

Round 1 - Castletown
Clonkill
1-1 2-4
Naomh Brid
Round 1 - Castletown
Dungannon Eoghan Ruadh /Dún Geanainn Eoghain Ruadh
1-7 0-5
Castletown Geoghegan/Baile Chaisleáin Mhic Eochagáin
Round 2 - Castletown
Castletown Geoghegan/Baile Chaisleáin Mhic Eochagáin
0-6 0-7
Clonkill
Round 2 - Castletown
Naomh Brid
1-4 1-2
Dungannon Eoghan Ruadh /Dún Geanainn Eoghain Ruadh

Feile na nGael Division 4 Group D

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Meelick-Eyrecourt
Meelick-Eyrecourt
2-3 2-9
Baile na Coille CLG
Round 3 - Mountbellew
Mountbellew/Moylough
2-5 1-1
Céide Lámh Dhearg

Friday 8 June 2018

Round 1 - Meelick-Eyrecourt
Mountbellew/Moylough
0-7 1-6
Baile na Coille CLG
Round 1 - Meelick-Eyrecourt
Céide Lámh Dhearg
0-6 2-3
Meelick-Eyrecourt
Round 2 - Meelick-Eyrecourt
Meelick-Eyrecourt
1-2 2-6
Mountbellew/Moylough
Round 2 - Meelick-Eyrecourt
Baile na Coille CLG
2-11 1-3
Céide Lámh Dhearg

Feile na nGael Division 5 Group A

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Fohenagh Sportsfield
CLG Ath Eascrach/Fothaine
1-9 3-3
Broadford
Round 3 - Skehana Community Development Pitch
Skehana
1-3 0-8
Aodh Ruadh Ballyshannon

Friday 8 June 2018

Round 1 - Fohenagh Sportsfield
CLG Ath Eascrach/Fothaine
4-7 1-5
Aodh Ruadh Ballyshannon
Round 1 - Fohenagh Sportsfield
Broadford
1-1 1-5
Skehana
Round 2 - Fohenagh Sportsfield
Skehana
1-4 2-8
CLG Ath Eascrach/Fothaine
Round 2 - Fohenagh Sportsfield
Aodh Ruadh Ballyshannon
1-7 2-4
Broadford

Feile na nGael Division 5 Group B

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Kilconieron
Kilconieron GAA
1-9 1-3
Ballinkillen
Round 3 - Ballinderreen
Ballinderreen
6-8 1-3
Lixnaw

Friday 8 June 2018

Round 1 - Ballinderreen
Kilconieron GAA
2-7 3-4
Lixnaw
Round 1 - Ballinderreen
Ballinkillen
0-1 4-8
Ballinderreen
Round 2 - Ballinderreen
Lixnaw
3-4 2-4
Ballinkillen
Round 2 - Ballinderreen
Ballinderreen
1-3 2-2
Kilconieron GAA

Feile na nGael Division 5 Group D

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Kiltormer
Mullagh-Kiltormer
3-9 1-6
Cuchulainn Hurling Club
Round 3 - Portumna
Portumna
0-0 1-9
Commercials

Friday 8 June 2018

Round 1 - Portumna
Mullagh-Kiltormer
2-5 1-6
Commercials
Round 1 - Portumna
Cuchulainn Hurling Club
0-2 1-4
Portumna
Round 2 - Portumna
Portumna
0-3 3-4
Mullagh-Kiltormer
Round 2 - Portumna
Commercials
3-5 1-1
Cuchulainn Hurling Club

Feile na nGael Division 6 Group A

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Westport
Westport GAA
0-5 1-1
Cappamore
Round 3 - Tooreen (Adrian Freeman Park)
Tuairín
1-6 3-2
Éire Óg An Charraig Mhór

Friday 8 June 2018

Round 1 - Tooreen (Adrian Freeman Park)
Tuairín
0-4 4-6
Cappamore
Round 1 - Tooreen (Adrian Freeman Park)
Éire Óg An Charraig Mhór
1-1 1-8
Westport GAA
Round 2 - Tooreen (Adrian Freeman Park)
Westport GAA
4-5 1-4
Tuairín
Round 2 - Tooreen (Adrian Freeman Park)
Cappamore
3-9 1-2
Éire Óg An Charraig Mhór

Feile na nGael Division 6 Group B

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Abbeyknockmoy
Abbeyknockmoy
1-5 1-6
Graignamanagh
Round 3 - Ballygar GAA Pitch
Ballygar
0-4 4-9
Clonea GAA Club

Friday 8 June 2018

Round 1 - Ballygar GAA Pitch
Ballygar
0-3 2-3
Graignamanagh
Round 1 - Ballygar GAA Pitch
Clonea GAA Club
0-12 0-3
Abbeyknockmoy
Round 2 - Ballygar GAA Pitch
Graignamanagh
1-6 0-5
Clonea GAA Club
Round 2 - Ballygar GAA Pitch
Abbeyknockmoy
3-8 1-1
Ballygar

Feile na nGael Division 6 Group C

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Robinstown
St Oliver Plunkett's H.C.
0-2 3-9
Cloughduv
Round 3 - Ballymore
Fr. Daltons
0-2 1-4
Oylegate-Glenbrien

Friday 8 June 2018

Round 1 - Robinstown
Fr. Daltons
0-1 2-8
Cloughduv
Round 1 - Robinstown
Oylegate-Glenbrien
5-9 0-1
St Oliver Plunkett's H.C.
Round 2 - Robinstown
St Oliver Plunkett's H.C.
2-3 3-3
Fr. Daltons
Round 2 - Robinstown
Cloughduv
1-9 2-4
Oylegate-Glenbrien

Feile na nGael Division 6 Group D

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Cregg
Annaghdown
2-4 2-2
Emmet Carn An Bhua
Round 3 - Páirc an Chnoic
Clg Mícheál Breathnach
1-4 0-3
JK Brackens

Friday 8 June 2018

Round 1 - Annaghdown Gaa Club
Clg Mícheál Breathnach
3-1 3-7
Emmet Carn An Bhua
Round 1 - Annaghdown Gaa Club
JK Brackens
4-1 1-6
Annaghdown
Round 2 - Annaghdown Gaa Club
Annaghdown
5-4 2-4
Clg Mícheál Breathnach
Round 2 - Annaghdown Gaa Club
Emmet Carn An Bhua
1-2 2-2
JK Brackens

Feile na nGael Division 5 Group C

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Castlepollard
Clann na Gael
1-4 1-5
Swatragh
Round 3 - Pairc Ciarain
Southern Gaels
1-3 2-5
Michael Dwyers

Friday 8 June 2018

Round 1 - Castlepollard
Southern Gaels
1-3 1-9
Swatragh
Round 1 - Castlepollard
Michael Dwyers
1-3 0-3
Clann na Gael
Round 2 - Castlepollard
Clann na Gael
4-5 1-2
Southern Gaels
Round 2 - Castlepollard
Swatragh
0-3 1-2
Michael Dwyers

Feile na nGael Division 7 Group A

Friday 8 June 2018

Round 1 - Padraig Pearses GAA Ground
Pádraig Pearses
0-6 1-1
Na Fianna
Round 2 - Padraig Pearses GAA Ground
Na Fianna
1-8 2-2
Naomh Padraig (North Antrim)
Round 3 - Padraig Pearses GAA Ground
Pádraig Pearses
3-2 3-2
Naomh Padraig (North Antrim)

Feile na nGael Division 7 Group B

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Pairc an Phiarsaigh
Pádraig Pearses
0-4 1-3
Naomh Moninne
Round 3 - Killimor
Killimor
2-12 1-2
Erne Gaels Belleek

Friday 8 June 2018

Round 1 - Killimor
Killimor
2-3 0-2
Naomh Moninne
Round 1 - Killimor
Erne Gaels Belleek
0-0 7-5
Pádraig Pearses
Round 2 - Killimor
Naomh Moninne
1-11 0-0
Erne Gaels Belleek
Round 2 - Killimor
Pádraig Pearses
3-1 4-4
Killimor

Feile na nGael Division 7 Group C

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Lisnamult
Roscommon Gaels
1-3 0-6
Inis Diomáin Iomáint
Round 3 - Athleague\\Tremane
Ath\Tremane
2-6 0-4
Castleblayney Hurling

Friday 8 June 2018

Round 1 - Tremane GAA Pitch
Ath\Tremane
2-3 1-5
Inis Diomáin Iomáint
Round 1 - Tremane GAA Pitch
Castleblayney Hurling
1-1 4-11
Roscommon Gaels
Round 2 - Tremane GAA Pitch
Roscommon Gaels
1-10 1-2
Ath\Tremane
Round 2 - Tremane GAA Pitch
Inis Diomáin Iomáint
2-7 1-2
Castleblayney Hurling

Feile na nGael Division 7 Group D

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Kent Park
Naomh Eoin
3-3 6-10
Cootehill Celtic GAA
Round 3 - Munnelly Park, Castlebar
Castlebar Mitchels Hurling
0-2 3-7
Clara

Friday 8 June 2018

Round 1 - Kent Park
Castlebar Mitchels Hurling
1-2 0-6
Cootehill Celtic GAA
Round 1 - Kent Park
Clara
6-12 0-1
Naomh Eoin
Round 2 - Kent Park
Naomh Eoin
2-3 1-6
Castlebar Mitchels Hurling
Round 2 - Kent Park
Cootehill Celtic GAA
1-3 4-5
Clara

Feile na nGael Division 8 Group A

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Ballyvary HC
Beal Atha Bhearraigh
0-1 2-6
St Malachy's Castledawson
Round 3 - Ballaghaderreen
Caiseal Gaels
0-4 1-2
Monaghan Harps Hurling Club

Friday 8 June 2018

Round 1 - Ballaghaderreen
Caiseal Gaels
2-2 3-3
St Malachy's Castledawson
Round 1 - Ballaghaderreen
Monaghan Harps Hurling Club
2-3 2-2
Beal Atha Bhearraigh
Round 2 - Ballaghaderreen
Beal Atha Bhearraigh
1-2 2-2
Caiseal Gaels
Round 2 - Ballaghaderreen
St Malachy's Castledawson
4-3 1-0
Monaghan Harps Hurling Club

Feile na nGael Division 8 Group B

Saturday 9 June 2018

Round 3 - St.Brendan's GAA Park
Castleconnor G.A.A Club
0-3 2-5
Naomh Ádhamhnáin/St Eunan's
Round 3 - Benbulben Gaels
Benbulben Gaels
1-4 3-6
East Cavan Gaels

Friday 8 June 2018

Round 1 - Oxfield Park
Benbulben Gaels
2-3 3-7
Naomh Ádhamhnáin/St Eunan's
Round 1 - Oxfield Park
East Cavan Gaels
2-6 3-5
Castleconnor G.A.A Club
Round 2 - Oxfield Park
Naomh Ádhamhnáin/St Eunan's
6-6 3-3
East Cavan Gaels
Round 2 - Oxfield Park
Castleconnor G.A.A Club
4-3 3-0
Benbulben Gaels

Feile na nGael Division 8 Group C

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Oranmore-Maree
Oranmore-Maree
1-5 1-4
Carlow Town Hurling Club
Round 3 - Craughwell
Craughwell
3-4 2-2
Cumann Pheadair Naofa

Friday 8 June 2018

Round 1 - Craughwell
Craughwell
0-2 1-5
Carlow Town Hurling Club
Round 1 - Craughwell
Cumann Pheadair Naofa
1-2 1-5
Oranmore-Maree
Round 2 - Craughwell
Oranmore-Maree
1-4 0-4
Craughwell
Round 2 - Craughwell
Carlow Town Hurling Club
1-2 2-2
Cumann Pheadair Naofa

Feile na nGael Division 8 Group D

Saturday 9 June 2018

Round 3 - St. Dominics
St. Dominic's G.A.A. Club
4-3 2-3
Two Mile House
Round 3 - Four Roads Hurling Club
Four Roads/Na Ceithre Boithre
4-13 0-1
St Fechins GAA

Friday 8 June 2018

Round 1 - St. Dominics
Four Roads/Na Ceithre Boithre
0-9 0-0
Two Mile House
Round 1 - St. Dominics
St Fechins GAA
0-2 5-6
St. Dominic's G.A.A. Club
Round 2 - St. Dominics
St. Dominic's G.A.A. Club
1-5 0-6
Four Roads/Na Ceithre Boithre
Round 2 - St. Dominics
Two Mile House
1-5 0-5
St Fechins GAA

Feile na nGael Division 9 Group A

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Devine Park
Wolfe Tones
6-2 0-1
Clontibret O'Neills
Round 3 - Michael Fay Park
Longford Slashers
1-6 0-1
San Francisco Youth GAA

Friday 8 June 2018

Round 1 - Devine Park
Longford Slashers
8-8 0-2
Clontibret O'Neills
Round 1 - Devine Park
San Francisco Youth GAA
0-4 2-7
Wolfe Tones
Round 2 - Devine Park
Wolfe Tones
1-0 2-4
Longford Slashers
Round 2 - Devine Park
Clontibret O'Neills
0-1 8-4
San Francisco Youth GAA

Feile na nGael Division 9 Group B

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Delvin
Delvin
1-3 1-3
Omagh St Enda's
Round 3 - Ringtown
Ringtown Hurling club
0-7 0-7
Killeavy St Moninna

Friday 8 June 2018

Round 1
Ringtown Hurling club
4-8 2-1
Omagh St Enda's
Round 1
Killeavy St Moninna
2-6 1-4
Delvin
Round 2
Omagh St Enda's
5-1 5-5
Killeavy St Moninna
Round 2
Delvin
2-7 1-6
Ringtown Hurling club

Feile na nGael Division 9 Group C

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Carrick Hurling Club (St Marys)
Carrick Hurling Club (St Marys)
4-7 0-3
St Peter's, Dunboyne
Round 3 - Tourlestrane
Tuarloistreáin/Tourlestrane
0-2 3-4
Letterkenny Gaels

Friday 8 June 2018

Round 1 - Carrick on Shannon
Tuarloistreáin/Tourlestrane
0-5 4-7
St Peter's, Dunboyne
Round 1 - Carrick on Shannon
Letterkenny Gaels
1-1 0-6
Carrick Hurling Club (St Marys)
Round 2 - Carrick Hurling Club (St Marys)
Carrick Hurling Club (St Marys)
0-6 0-1
Tuarloistreáin/Tourlestrane
Round 2 - Carrick on Shannon
St Peter's, Dunboyne
3-9 0-3
Letterkenny Gaels

Feile na nGael Division 9 Group D

Saturday 9 June 2018

Round 3 - Rockfield,Oran
Oran Hurling Club
1-4 4-6
North Wicklow Gaels
Round 3 - Claremorris GAA
Claremorris
1-6 3-2
South Kerry Hurling

Friday 8 June 2018

Round 1 - Rockfield,Oran
Claremorris
1-3 1-6
North Wicklow Gaels
Round 1 - Rockfield,Oran
South Kerry Hurling
5-10 0-7
Oran Hurling Club
Round 2 - Rockfield,Oran
Oran Hurling Club
0-7 0-3
Claremorris
Round 2 - Rockfield,Oran
North Wicklow Gaels
0-8 1-2
South Kerry Hurling

Feile na nGael Division 8 Cup

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 2 - Connacht GAA Centre
Naomh Ádhamhnáin/St Eunan's
2-5 1-2
St. Dominic's G.A.A. Club
Referee: Matthew Farrell
Extra Time if Necessary
Semi-Final 1 - Connacht GAA Centre
St Malachy's Castledawson
1-0 1-8
Four Roads/Na Ceithre Boithre
Extra Time if Necessary
Final - Connacht GAA Centre
Four Roads/Na Ceithre Boithre
3-6 0-1
Naomh Ádhamhnáin/St Eunan's
Referee: John Doyle
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 2 - Connacht GAA Centre
Naomh Ádhamhnáin/St Eunan's
5-8 0-0
Monaghan Harps Hurling Club
Referee: Brian Keon
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Connacht GAA Centre
St. Dominic's G.A.A. Club
2-9 4-2
Carlow Town Hurling Club
Referee: David Earls
Extra Time if Necessary
Quarter Final 1 - Connacht GAA Centre
St Malachy's Castledawson
0-3 0-2
Castleconnor G.A.A Club
Referee: David Staunton
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Connacht GAA Centre
Four Roads/Na Ceithre Boithre
1-4 0-3
Oranmore-Maree
Referee: Charlie Collins
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 5 Cup

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 2 - The Downs
Aodh Ruadh Ballyshannon
1-3 0-7
Mullagh-Kiltormer
Extra Time if Necessary
Semi-Final 1 - Robinstown
Ballinderreen
0-4 4-7
Commercials
Extra Time if Necessary
Final - TEG Cusack Park, Mullingar
Commercials
1-8 1-1
Mullagh-Kiltormer
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 1 - Four Roads Hurling Club
CLG Ath Eascrach/Fothaine
0-6 2-4
Ballinderreen
Referee: Pat Clancy
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Johnstown
Michael Dwyers
1-1 1-4
Commercials
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Johnstown
Mullagh-Kiltormer
1-6 1-1
Michael Dwyers
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Four Roads Hurling Club
Kilconieron GAA
0-7 1-6
Aodh Ruadh Ballyshannon
Referee: Pat Clancy
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 5 Shield

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 2 - Robinstown
Lixnaw
4-8 3-4
Southern Gaels
Extra Time if Necessary
Semi-Final 1 - The Downs
Skehana
2-3 1-9
Clann na Gael
Extra Time if Necessary
Final - TEG Cusack Park, Mullingar
Clann na Gael
0-9 1-2
Lixnaw
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 1 - Garrycastle GAA Grounds
Skehana
3-9 2-1
Ballinkillen
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Kiltoom
Clann na Gael
3-5 0-4
Cuchulainn Hurling Club
Referee: Martin Beirne
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Garrycastle GAA Grounds
Lixnaw
3-4 1-8
Broadford
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Kiltoom
Portumna
0-4 1-6
Southern Gaels
Referee: Martin Beirne
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 6 Cup

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 2 - Padraig Pearses, Woodmount, Roscommon
Cappamore
3-5 0-1
JK Brackens
Extra Time if Necessary
Semi-Final 1 - Padraig Pearses, Woodmount, Roscommon
Clonea GAA Club
4-3 1-10
Annaghdown
Extra Time if Necessary
Final - Duggan Park
Clonea GAA Club
4-4 3-4
Cappamore
Referee: Gerry Donoghue
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 2 - Rockfield,Oran
Graignamanagh
2-4 2-8
Cappamore
Extra Time if Necessary
Quarter Final 1 - Rockfield,Oran
Westport GAA
0-3 1-5
Clonea GAA Club
Referee: Matthew Farrell
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Rockfield,Oran
Cloughduv
2-4 2-6
Annaghdown
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Rockfield,Oran
JK Brackens
2-5 1-4
Oylegate-Glenbrien
Referee: Gerry Fallon
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 6 Shield

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 2 - Padraig Pearses, Woodmount, Roscommon
Abbeyknockmoy
2-5 0-5
Emmet Carn An Bhua
Extra Time if Necessary
Semi-Final 1 - Padraig Pearses, Woodmount, Roscommon
Ballygar
1-3 1-2
Fr. Daltons
Referee: Vincent Burke
Extra Time if Necessary
Final - Duggan Park
Ballygar
1-0 6-5
Abbeyknockmoy
Referee: Seamus Goldrick
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 3 - Mulhern Park, Fuerty
Fr. Daltons
3-3 0-3
Clg Mícheál Breathnach
Referee: Francis Kelly
Extra Time if Necessary
Quarter Final 1 - Athleague
Éire Óg An Charraig Mhór
2-4 2-5
Ballygar
Referee: Kevin Mc Geeney
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Athleague
Abbeyknockmoy
3-5 1-8
Tuairín
Referee: Kevin Mc Geeney
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Mulhern Park, Fuerty
Emmet Carn An Bhua
6-8 0-2
St Oliver Plunkett's H.C.
Referee: Francis Kelly
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 9 Cup

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 2 - Ballinamore
Wolfe Tones
0-4 1-2
North Wicklow Gaels
Extra Time if Necessary
Semi-Final 1 - Leitrim Gaels
Longford Slashers
2-9 1-2
South Kerry Hurling
Extra Time if Necessary
Final - Avantcard Páirc Seán Mac Diarmada
Longford Slashers
0-7 0-3
North Wicklow Gaels
Referee: Pat Maguire
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 1 - Ballinamore
Longford Slashers
3-6 0-6
Delvin
Referee: Gus Chapman
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Leitrim Gaels
Killeavy St Moninna
1-3 3-9
Wolfe Tones
Referee: Ciaran O Domhnaill
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Leitrim Gaels
North Wicklow Gaels
4-6 1-6
St Peter's, Dunboyne
Referee: Ciaran O Domhnaill
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Ballinamore
Carrick Hurling Club (St Marys)
0-2 1-7
South Kerry Hurling
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 9 Shield

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 2 - Ballinamore
Ringtown Hurling club
6-11 0-3
Oran Hurling Club
Extra Time if Necessary
Semi-Final 1 - Leitrim Gaels
Omagh St Enda's
1-5 1-7
Claremorris
Extra Time if Necessary
Final - Avantcard Páirc Seán Mac Diarmada
Claremorris
0-1 2-3
Ringtown Hurling club
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 2 - Centre of Excellence
Ringtown Hurling club
9-12 0-3
Clontibret O'Neills
Extra Time if Necessary
Quarter Final 1 - Centre of Excellence
San Francisco Youth GAA
1-2 1-7
Omagh St Enda's
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Centre of Excellence
Letterkenny Gaels
1-5 2-4
Claremorris
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Centre of Excellence
Tuarloistreáin/Tourlestrane
0-4 1-5
Oran Hurling Club
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 1 Cup

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 2 - Connacht GAA Centre
Craughwell
0-2 0-5
Durlas Óg
Referee: Liam Gordon
Extra Time if Necessary
Semi-Final 1 - Connacht GAA Centre
Dicksboro
1-7 1-9
Turloughmore
Referee: Shane Hynes
Extra Time if Necessary
Final - Connacht GAA Centre
Turloughmore
0-8 0-6
Durlas Óg
Referee: Alan Kelly
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 2 - Gort GAA Grounds
Craughwell
2-7 0-2
Killimordaly
Referee: Kevin Egan
Extra Time if Necessary
Quarter Final 1 - Gort GAA Grounds
Dicksboro
1-7 1-4
Clarinbridge
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Gort GAA Grounds
Turloughmore
1-5 1-2
St Mogue's Fethard
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Gort GAA Grounds
Durlas Óg
1-8 2-3
Lucan Sarsfields
Referee: Kevin Egan
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 1 Shield

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 1 - Connacht GAA Centre
St Finbarr's/Barra Naofa
3-5 0-3
Monaleen/Móin a Lín
Extra Time if Necessary
Semi-Final 2 - Connacht GAA Centre
Ballygunner
4-6 0-5
Castlegar
Referee: Aodan Macsuibhne
Extra Time if Necessary
Final - Connacht GAA Centre
Ballygunner
0-2 2-11
St Finbarr's/Barra Naofa
Referee: Kevin Mc Geeney
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 1 - Kilbeacanty
Sarsfields
1-3 1-7
Ballygunner
Referee: Ronan Stankard
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Ardrahan
Castlegar
2-9 3-3
Loughrea
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Ardrahan
Tynagh Abbey Duniry
2-5 3-7
Monaleen/Móin a Lín
Referee: Pascal Sheehan
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Kilbeacanty
St Finbarr's/Barra Naofa
1-8 0-4
Cluain Aodha Cuinche
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 2 Cup

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 1 - Connacht GAA Centre
Naas
5-6 2-3
Ballyduff
Referee: Aaron Clogher
Extra Time if Necessary
Semi-Final 2 - Connacht GAA Centre
Ballinascreen
6-5 0-4
Kilcormac-Killoughey
Extra Time if Necessary
Final - Connacht GAA Centre
Naas
4-4 0-6
Ballinascreen
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 2 - Craughwell
St.Patrick's GAC, Portaferry
2-4 1-10
Naas
Referee: James Lundon
Extra Time if Necessary
Quarter Final 1 - Craughwell
Ballinascreen
0-9 0-2
Castletown Slieve Bloom
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Craughwell
Kilcormac-Killoughey
3-6 0-3
Oranmore-Maree
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Craughwell
Ratoath
1-5 2-5
Ballyduff
Referee: James Lundon
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 2 Shield

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 1 - Connacht GAA Centre
Tommy Larkins
2-3 2-2
Ardrahan
Extra Time if Necessary
Semi-Final 2 - Connacht GAA Centre
Kilnadeema-Leitrim
2-6 1-6
Sylane
Extra Time if Necessary
Final - Connacht GAA Centre
Kilnadeema-Leitrim
3-6 0-3
Tommy Larkins
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 1 - Turloughmore
Kilnadeema-Leitrim
2-5 2-4
Éire Óg Inis
Referee: Sean Byrne
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Claregalway GAA Pitch
Michael Cusacks
0-2 0-6
Sylane
Referee: Adrian Mooney
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Turloughmore
Ballinasloe GAA
0-3 4-6
Tommy Larkins
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Claregalway GAA Pitch
Loughgiel Shamrocks
1-4 1-8
Ardrahan
Referee: John Donovan
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 4 Shield

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 2 - Ballyhaunis GAA
Rathmolyon
2-3 1-7
Dungannon Eoghan Ruadh /Dún Geanainn Eoghain Ruadh
Extra Time if Necessary
Semi-Final 1 - Tooreen (Adrian Freeman Park)
Ballygalget
1-4 4-8
Castletown Geoghegan/Baile Chaisleáin Mhic Eochagáin
Extra Time if Necessary
Final - Connacht GAA Centre
Dungannon Eoghan Ruadh /Dún Geanainn Eoghain Ruadh
0-3 2-6
Castletown Geoghegan/Baile Chaisleáin Mhic Eochagáin
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 1 - Padraig Pearses, Woodmount, Roscommon
Rathmolyon
3-4 1-6
Salthill-Knocknacarra
Referee: John Cahill
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Cappataggle
Dungannon Eoghan Ruadh /Dún Geanainn Eoghain Ruadh
2-8 2-1
Céide Lámh Dhearg
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Cappataggle
Meelick-Eyrecourt
5-1 2-13
Castletown Geoghegan/Baile Chaisleáin Mhic Eochagáin
Referee: Seamus Goldrick
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Padraig Pearses, Woodmount, Roscommon
Naomh Gall
1-5 2-7
Ballygalget
Referee: John Cahill
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 4 Cup

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 1 - Connacht GAA Centre
CRC Gaels
4-6 0-2
Baile na Coille CLG
Referee: Kevin Mc Geeney
Extra Time if Necessary
Semi-Final 2 - Connacht GAA Centre
Cois Fharraige
2-6 0-2
Naomh Brid
Extra Time if Necessary
Final - Connacht GAA Centre
Cois Fharraige
0-5 1-4
CRC Gaels
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 2 - Bullaun
CRC Gaels
2-5 0-3
Rahoon-Newcastle GAA
Referee: Trevor Lohan
Extra Time if Necessary
Quarter Final 1 - New Inn
Cois Fharraige
1-10 1-1
St Thomas
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - New Inn
Naomh Brid
3-5 0-7
Mountbellew/Moylough
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Bullaun
Baile na Coille CLG
1-7 0-3
Clonkill
Referee: Trevor Lohan
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 3 Shield

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 2 - Claremorris Town Pitch
Na Piarsaigh
1-8 4-7
Carnmore
Extra Time if Necessary
Semi-Final 1 - Claremorris Town Pitch
Kinvara
4-4 0-5
Liam Mellows
Referee: Alan Kelly
Extra Time if Necessary
Final - Connacht GAA Centre
Carnmore
1-1 0-7
Kinvara
Referee: Aaron Clogher
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 1 - Killimor
Na Piarsaigh
1-11 0-5
Gort Inse Guaire
Extra Time if Necessary
Quarter Final3 - Padraig Pearses, Woodmount, Roscommon
Carnmore
2-7 1-4
Maigh Cuilinn
Referee: Aaron Clogher
Extra Time if Necessary
Quarter Final2 - Killimor
Kinvara
1-5 0-3
Raharney Hurling Club
Referee: David Cunningham
Extra Time if Necessary
Quarter Final4 - Padraig Pearses, Woodmount, Roscommon
Liam Mellows
2-9 0-3
Cappataggle
Referee: Aaron Clogher
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 3 Cup

TBC

Quarter Final3 - Kilconieron
Mt Leinster Rangers
1-8 1-6
Kilruane Mac Donaghs
Extra Time if Necessary

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 1 - Connacht GAA Centre
Watergrasshill Hurling Club
1-3 1-9
Cill Mháille
Extra Time if Necessary
Semi-Final 2 - Connacht GAA Centre
Emeralds
3-9 1-3
Cill Mháille
Extra Time if Necessary
Final - Connacht GAA Centre
Emeralds
2-9 2-8
Cill Mháille
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 1 - Duggan Park
Faythe Harriers
0-5 0-7
Watergrasshill Hurling Club
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Duggan Park
Emeralds
2-6 1-4
Cill Mocheallòg
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Kilconieron
CLG Naomh Jude
2-4 2-5
Cill Mháille
Referee: Peter Murphy
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 8 Shield

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 1 - Tooreen (Adrian Freeman Park)
East Cavan Gaels
1-4 1-3
Cumann Pheadair Naofa
Referee: James Judge
Extra Time if Necessary
Semi-Final 2 - Ballyhaunis GAA
Caiseal Gaels
1-4 1-3
Craughwell
Referee: John Doyle
Extra Time if Necessary
Final - Connacht GAA Centre
Caiseal Gaels
2-2 4-11
East Cavan Gaels
Referee: James Judge
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 2 - Connacht GAA Centre
East Cavan Gaels
5-11 1-2
Beal Atha Bhearraigh
Referee: Karol Collins
Extra Time if Necessary
Quarter Final 4 - Connacht GAA Centre
Two Mile House
1-3 1-6
Cumann Pheadair Naofa
Referee: Aodan Macsuibhne
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Connacht GAA Centre
Craughwell
2-3 0-4
St Fechins GAA
Referee: James Judge
Extra Time if Necessary
Quarter Final 1 - Connacht GAA Centre
Caiseal Gaels
2-5 1-4
Benbulben Gaels
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 7 Cup

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 1 - Mullagh Hurling Club Grounds
Na Fianna
0-2 2-10
Clara
Extra Time if Necessary
Semi-Final 2 - Kiltormer
Pádraig Pearses
1-5 1-10
Roscommon Gaels
Extra Time if Necessary
Final - Duggan Park
Roscommon Gaels
1-5 2-3
Clara
Referee: Brian Keon
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 4 - Connacht GAA Centre
Ath\Tremane
0-2 2-9
Clara
Referee: David Earls
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Connacht GAA Centre
Na Fianna
3-5 0-2
Killimor
Referee: Brian Keon
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Connacht GAA Centre
Roscommon Gaels
3-12 0-0
Cootehill Celtic GAA
Referee: Charlie Collins
Extra Time if Necessary
Quarter Final 1 - Connacht GAA Centre
Pádraig Pearses
3-5 1-1
Naomh Moninne
Referee: David Staunton
Extra Time if Necessary

Feile na nGael Division 7 Shield

Sunday 10 June 2018

Semi-Final 1 - Kiltormer
Pádraig Pearses
1-0 3-5
Castlebar Mitchels Hurling
Extra Time if Necessary
Semi-Final 2 - Mullagh Hurling Club Grounds
Naomh Padraig (North Antrim)
0-8 1-1
Inis Diomáin Iomáint
Referee: John Rosney
Extra Time if Necessary
Final - Duggan Park
Naomh Padraig (North Antrim)
1-1 3-6
Castlebar Mitchels Hurling
Extra Time if Necessary

Saturday 9 June 2018

Quarter Final 4 - Connacht GAA Centre
Castlebar Mitchels Hurling
2-5 1-4
Castleblayney Hurling
Referee: Aodan Macsuibhne
Extra Time if Necessary
Quarter Final 2 - Pairc an Phiarsaigh
Pádraig Pearses
1-0 0-0
Pádraig Pearses
Referee: Karol Collins
Extra Time if Necessary
Quarter Final 3 - Connacht GAA Centre
Inis Diomáin Iomáint
7-13 0-2
Naomh Eoin
Referee: James Judge
Extra Time if Necessary
Quarter Final 1 - Connacht GAA Centre
Naomh Padraig (North Antrim)
1-10 0-0
Erne Gaels Belleek
Extra Time if Necessary

Official Sponsors of the GAA Football All-Ireland Championship

Official Sponsors of the GAA Hurling All-Ireland Championship